FIFA, yeni yayın platformonu tanıttı

Dünya futbolunun yönetim organı FIFA, online yayın platformu "FIFA+"ı tanıttı.

NTV Spor 12.04.2022 - 17:47

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), bugün yaptığı açıklamayla çevrimiçi yayın platformu FIFA+'ı yayın hayatına başladığını açıkladı.

FIFA'nın internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada, "FIFA, dünyanın en iyi dijital platformlarından birisini olan FIFA+'ı futbol severlerle ücretsiz bir şekilde buluşturmaktan mutluluk duyuyor." ifadeleri yer aldı.

FIFA Başkanı Gianni Infantino yaptığı açıklamada, "FIFA+, futbolu küresel ve kapsayıcı bir hale getirme vizyonumuzla birebir uyuşuyor ve bir sonraki adımı temsil ediyor. FIFA'nın futbolu küresel olarak geliştirme ve genişletme misyonuna yardımcı oluyor." dedi.

Hangi içerikler yer alacak?

Bugün itibariyle yayın hayatına başlayan FIFA+'ın ücretsiz olacağı ve her yıl, 40 bine yakın maçın canlı olarak yayımlanacağı ifade edildi. Canlı maçlara ek olarak maç istatistikleri ve yerel liglerden canlı yayınların da platformda olacağı belirtildi.

Platformada ilk etapta Ronaldinho, Dani Alves, Ronaldo Nazário, Romelu Lukaku, Lucy Bronze and Carli Lloyd'un hikayelerinin anlatıldığı belgesellerin yer alacağı ifade edildi.

FIFA+'ta ayrıca geçmişten karşılaşmaların da bulunacağı ve 1950'den bu yana 2 bin 500'e yakın videonun platformda yer alacağı kaydedildi.

Sayfa Yükleniyor...