Fikret Orman'dan Guti ve Cenk Tosun açıklaması

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, teknik direktör konusuna değindi ve "Şenol Güneş'ten bir şeyler öğrenme dışında Guti'nin hedefleri, istikbali var. Belki Şenol Hocamız onu biraz daha yetkilendirebilir" dedi. Orman, Cenk Tosun için de "İnşallah ileride Burak ile birlikte oynar" diye konuştu.

NTV Spor 28.03.2019 - 14:07
Son Güncelleme: 28.03.2019 - 17:19

Karaköy'de bir kafenin açılışına katılan Fikret Orman, burada basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Japon oyuncuları Shinji Kagawa'nın ismiyle siyah-beyazlı formaların Uzak Doğu'da satılacak olmasına değinen Orman, Asya pazarını önemsediklerine dikkati çekerek, "Forma fiyatımız belli. Oraya gönderiyorsunuz ve nakliyesi ortada. 10 bin tane satsanız, takımın bir uçağı ödeniyor. Önemli olan Beşiktaş'ın oradaki popülaritesi, insanların Beşiktaş formasıyla sokakta gezmesi ve Beşiktaş'ın popüler bir kulüp olması. Bizim için en önemli tarafı bu. Eğer bunları sağlarsak, 10 binin bize kazancı küçük olarak görünürken, 100 bin-300 bin konuşulduğunda elle tutulur hale gelebilir. Beşiktaş dünyada herkesin bildiği bir kulüp. Malezya'da taksiye bindim, 'Türkiye' dedim, adam hemen 'Beşiktaş' dedi. Acayip hoşuma gitti." ifadelerini kullandı.

Kamp dönemleri ve yerleriyle ilgili konuşan Fikret Orman, "Gittiğimiz kamplarda 2 önemli şey var. Kondisyon ve maç organizasyonu. İlk etapta kondisyon yüklemeyi ortadan kaldırmak istiyoruz. Maç yapmak için gidebiliriz. Epeydir uğraşıyorduk fakat finansmandan dolayı yapamıyorduk. Ama şimdi iyi bir yatırımcımız var. Güzel bir para koydu. Bolu'da tesislerimizi yapacağız. Fenerbahçe gitti, biz de gideceğiz. Yavaş yavaş Antalya gibi bir yeri Bolu-Düzce taraflarında oluşturacağız." dedi.

Teknik direktör konusunda ise Guti mesajı veren Orman şu ifadeleri kullandı:

"Şenol Hoca bizim futbol takımımızın teknik direktörü. Bu sözleşmenin bittiği sürece kadar devam edecek. Fakat önümüzdeki sene bizim yeni bir hocamız olacak. Guti bizde futbol oynamış, çok kaliteli bir arkadaşımız. Burada bulunma sebebi Şenol Hoca'dan bir şeyler öğrenmek dışında istikbali, hedefleri var. Antrenmanlarda ve maçlarda belki daha çok öne çıkabilir. Bunun sınırlarını Şenol Hoca çizecektir. Şenol Hocamız da Guti'yi biraz daha yetkilendirebilir belki. Bu hocamızın bileceği iş. İsmi ne? Hoca. Mesleği ne? Öğretmenlik. Hocamız doğrusunu bilir."

Hakkında Beşiktaş'a dönececek haberleri çıkan Cenk Tosun'un Milli Takım'da Burak Yılmaz ile iyi bir ikili oluşturduğunun hatırlatılması üzerine ise Fikret Orman, "Cenk de çok iyi bir çocuktur, iyi bir Beşiktaşlıdır. Keşke zamanında Burak ile birlikte burada beraber oynasalardı. İnşallah ileride beraber oynarlar." diye konuştu.

"HOCA KONGREDEN SONRA NETLEŞECEK"
Teknik direktör konusunu seçimden sonraya bıraktıklarını belirten Beşiktaş başkanı Fikret Orman, "Bir gerçek var. Şenol Hoca ile birlikte oynadığımız bir futbol düzeni var. Devamlı atak oynayan. İnsanların keyif aldığı bir futbol var. O yeni bir hoca ile birlikte değişebilir. Sezon sonuna kadar işlerimiz netleşirse belli olur. Beşiktaş'ın hocası kongreden sonra netleşecek. Şu anda hoca atayabiliyorsak kİ zaman neden Şenol Güneş'in sözleşmesini uzattmadık. Kongrede başka adaylar da olabilir ve onlar başka isimleri isteyebilir" açıklamalarını yaptı.

"Başkan kırgın, aday olmayabilir" şeklindeki haberler için de Orman, "Seçim sürecine daha girmedik. Hiç öyle bir seçim süreci yaşamıyoruz. Eskiden seçimler daha farklı olurdu. Sakin bir seçim süreci oluyor. Bunda Beşiktaş'ın son 2 maçı kazanması ve Milli Takım arası da etkili. Şu anda seçimi konuşacak bir durum yok. Zamanı gelince konuşuruz." demekle yetindi.

Sayfa Yükleniyor...