Florentino Perez Avrupa Süper Ligi'nde ısrarcı

Real Madrid Başkanı Florentino Perez, futbolun cazibesini her geçen gün kaybettiğini ve büyük takımların daha fazla birbiriyle oynaması gerektiğini söyledi.

NTV Spor 03.10.2022 - 16:58
Son Güncelleme: 03.10.2022 - 17:06
Florentino Perez Avrupa Süper Ligi'nde ısrarcı
AP

Florentino Perez, Real Madrid'in yıllık genel kurul toplantısında 'nin futbolun geleceği için gerekli olduğunu belirtti.

Taraftarlara daha iyi bir futbol ortamı sunmaları gerektiğini aktaran Perez, "Problemi çözebilmek için önce onun farkına varmanız gerekiyor. Futbolumuz şu anda hasta. Dünya sporundaki liderliği kaybediyoruz." dedi.

⚽ FUTBOL HABERLERİ

Avrupa Süper Ligi fikrinden vazgeçmedikleri belirten Perez, büyük takımların daha sık karşılaşması gerektiğini söyledi, "Teniste Nadal ve Federer, 15 yılda 40 kez karşılaştı. Nadal ve Djokovic 16 yılda 59 kez maç yaptı. Biz Avrupa kupalarında 67 yılda Liverpool'la sadece 9 kez oynadık. Taraftarları bu maçlardan mahrum etmenin ne anlamı var?"

Perez ayrıca şu açıklamalarda bulundu, "Tüm spor takımları karşılaştırıldığında zirvedeydik ancak şu anda 12 takıma geçilmiş durumdayız. Bu takımların hepsi Amerikan sporlarından. , küresel eğlence olarak diğer sporlara karşı savaşı kaybediyor. Profesyonel, modern, şeffaf yönetilen ve geçmiş yüzyıla dayanan şeylerle devam edemeyiz."

Sayfa Yükleniyor...