Florentio Perez'in rüyası Avrupa Süper Ligi'nde üst düzey atama

Avrupa Süper Ligi için beklentiler sürüyor. Organizasyon yapılanmasında yeni bir atama gerçekleştirilirken, dev kulüplerin gözü mahkemeden çıkacak kararda.

NTV Spor 19.10.2022 - 14:28
Florentio Perez'in rüyası Avrupa Süper Ligi'nde üst düzey atama
AP

, , Real Madrid ve Premier Lig'den dokuz kulübün çabalarıyla oluşturulan için girişimler sürüyor.

A22 Sports Yönetimi, Avrupa Süper Ligi'ne sponsorluk yapmak ve oluşumu organize etmek için göreve soyundu. Varsayımsal yeni rekabetin genel yapısına ve mali yönlerine odaklanan şirket, 48 yaşındaki Bernd Reichart'ın Avrupa Süper Ligi CEO'su olarak işe alındığını açıkladı.

- Ne söylendi?

Financial Times'a konuşan Reichart, Süper Lig'e dair ilk tahmini de verdi; "24/25 sezonu mu? Olabilir."

"Avrupa futbolu için sürdürülebilir bir spor modeli yaratmak için kapsamlı bir diyaloga inanıyorum. Avrupa futbol camiasındaki paydaşlara ulaşmak ve bu vizyonu genişletmek istiyoruz. Taraftarlar bu fikre çok sempati duyacak. Avrupa futbolunun karşı karşıya olduğu sorunlar konusunda daha geniş bir fikir birliği olup olmadığını görmek istiyoruz."

- Gözler mahkeme kararında

Avrupa Süper Ligi, 'nın futbolun tek merkezi olup olmadığı konusunda mahkemelerin kararını vermesini bekliyor.

Şirket şu anda Avrupa futbolunun gidişatını şekillendirecek olan UEFA ile Avrupa Adalet Divanı'nda hukuk mücadelesi veriyor. Kararla ya UEFA'nın Süper Lig'in engellenmeden oluşmasına izin verecek ya da UEFA'nın girişmde kalan üç kulüp olan Juventus, Barcelona ve 'e yaptırım uygulamasına izin verecek.

Mahkeme kararının Aralık ayı ortasında çıkması bekleniyor ancak temyizlerin muhtemelen 2023'ün başlarına kadar sürmesi tahmin ediliyor.

Real Madrid Başkanı Florentio Perez, daha önce yaptığı açıklamada, büyük takımların daha sık karşılaşması gerektiğini söyledi, "Teniste Nadal ve Federer, 15 yılda 40 kez karşılaştı. Nadal ve Djokovic 16 yılda 59 kez maç yaptı. Biz Avrupa kupalarında 67 yılda Liverpool'la sadece 9 kez oynadık. Taraftarları bu maçlardan mahrum etmenin ne anlamı var?"

Perez ayrıca şu açıklamalarda bulundu, "Tüm spor takımları karşılaştırıldığında zirvedeydik ancak şu anda 12 takıma geçilmiş durumdayız. Bu takımların hepsi Amerikan sporlarından. , küresel eğlence olarak diğer sporlara karşı savaşı kaybediyor. Profesyonel, modern, şeffaf yönetilen ve geçmiş yüzyıla dayanan şeylerle devam edemeyiz."

Sayfa Yükleniyor...