Fatih Terim'den Tuzlaspor maçı sonrası oyuncularına eleştiri: Formayı alma niyetinde olmadıklarını gösterdiler

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Ziraat Türkiye Kupası'nda Tuzlaspor'a 2-0 yenildikleri maçın ardından oyuncularını eleştirdi ve "Formayı alma niyetinde olmadıklarını gösterdiler" dedi.

NTV Spor 04.12.2019 - 23:24

Tuzlaspor'u tebrik eden Fatih Terim "Tuzlaspor'un çok iyi oynadığını, bizim de mağlubiyeti hak ettiğimizi düşünüyorum. Özeti bu" diyerek karşılaşmayı değerlendirdi.

Şans verdiği oyuncuların performansıyla ilgili soruyu yanıtlayan Terim "Kendileri sahaya çıktıklarında bu formayı vermemeliler. Formayı alma niyetinde olmadıklarını gösterdiler. Daha iyi performans beklerdim. Bugün 'o kadar gol kaçırdık, şöyle oynadık' diyecek bir durum yok. Sadece Tuzlaspor'u tebrik etmek lazım. Bakalım ikinci maçta ne olacak? Şans verdiğim oyuncuların, parmağını gözüme sokmalarını isterdim. 'Ben yedek oturacak oyuncu değilim. Sahada olması gereken bir oyuncuyum" demeleri gerekirdi. Sahanın en iyisi bence Emin Bayram'dı. Diğerleri 'Bugün bir an evvel bitsin' der gibiydiler" ifadelerini kullandı.

"GALATASARAY TUZLASPOR'A YENİLMİŞSE BUNUN BAHANESİ OLMAZ"
Maç sonrası kısa süren bir basın toplantısı düzenleyen Fatih Terim, "Bugün için söylenecek en önemli şey bir defa Tuzlaspor'u tebrik ediyorum. Oynanan oyuna da çok kötü demek lazım. Tuzla iyi mücadele etti. Bizden daha çok çalıştılar, koştular, didindiler, oynadılar. 2-0 da bitirdiler. Onları canı gönülden tebrik ediyorum. Kendi oyuncularım keşke kendi şanslarını değerlendirseydiler. Özellikle 5-6 kişi. Galatasaray, Tuzlaspor'a yenilmişse bunun bahanesi, sebebi olmaz. Açıkçası forma verdiğim oyuncuların bu formayı çıkarmamalarını isterdim. Sezon sonuna kadar bana o formayı vermeyi mecbur etmelerini isterdim. Bana göre oyunun en iyisi sahanın en genci Emin'di. Bugün fazla pozisyonlar da bulamadık. En önemli fark, bugün sahada bazı oyuncuların "Hocam bu formayı niye verdin?' diyecek oyuncular vardı" şeklinde konuştu. 

Sayfa Yükleniyor...