Futbol camiasından depremzedelere yardım kampanyası

Türkiye Futbol Federasyonu, depremzedeler için düzenlenecek olan yardım kampanyasını açıkladı.

NTV Spor 25.02.2023 - 19:05
Son Güncelleme: 25.02.2023 - 22:46
Futbol camiasından depremzedelere yardım kampanyası

Türkiye Federasyonu ve kulüp başkanları düzenlenecek yardım kampanyası hakkında detayları paylaştı. 

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi; 1 Mart'tan itibaren kulüplerin ortaklığıyla depremzedeler için yardım düzenleneceğini belirtti. 

"Birçok ismi bir araya getireceğiz"

Büyükekşi açıklamasında; "Guardiola, Klopp, Wenger, İlkay Gündoğan, Guti, Kaka gibi birçok ismi 1 Mart kampanyamızda bir araya getirmeyi hedefliyoruz." sözlerini sarf etti. 

"İnşallah binlerce ailenin barınma sorununu çözeceğiz"

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç açıklamasında; "Fenerbahçe ailesi olarak başkanlarımızı burada ağırlamaktan mutluluk ve şeref duyuyoruz. 11 kulüp başkanı burada olacak. Yarın akşam da Ahmet Nur Çebi başkanımızın davetine icabet edeceğiz. Hayat, ilk 2-3 haftaya göre daha normal akacak ancak oradaki yaraları sarmak daha uzun sürecek. Futbola baktığımızda, bizim en büyük sorumluluğumuz dayanışmayı, birlik ve beraberliği daha canlı tutmak. Bize büyük sorumluluk düşüyor. Bizim en büyük sorumluluğumuz ile ilgili hassasiyeti, dayanışma ruhunu, yardımseverliği daha dinç tutmak. 1 ailenin bile barınma sorununu çözsek bu kutsal bir şeydir. İnşallah binlerce ailenin barınma sorununu çözeceğiz." dedi. 

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ise; "Ali Koç'a daveti için teşekkür ediyorum. Ahmet Ağaoğlu'nun başlattığı bu birlikteliği devam ettirmek istiyoruz. 1 Mart'ta başlatacağımız kampanyada devletimizin ve milletimizin yanında olacağımızı camiam adına belirtmek istiyorum." sözlerini sarf etti.

Trabzonsor Başkanı Ahmet Ağaoğlu; "Yaraları sarma sorumluluğumuz var. Var gücümüzle çalışacağız. Hedefimiz on binlerce ailenin barınma sorununu çözmek." dedi.  

Sayfa Yükleniyor...