"Futbola 8 yaşında erkek takımında başladım"

Fenerbahçe Kadın Futbol Takımı'nın kaptanı Fatma Kara Şahinbaş Almanya'da 8 yaşında erkek takımıyla futbola başladığını ifade etti.

NTV Spor 17.12.2021 - 11:28

2 sene erkek takımında yer aldığını dile getiren Fatma Kara Şahinbaş, DHA'ya yaptığı açıklamada, "Sonrasında kadın takımından teklif gelince direkt oraya transfer oldum. Almanya'da yaklaşık 18 yaşına kadar devam ettim sonrasında ise Türkiye'ye, Trabzonspor'a transfer oldum. Ataşehir Belediyesi, Trabzon İdmanocağı ve Beşiktaş'ta oynadıktan sonra İzlanda'ya transfer oldum. Yaklaşık 3 sene de İzlanda'da devam ettim futbol hayatıma ve sonrasında ise Fenerbahçe'ye transfer oldum" dedi.

"BÖYLE BİR CAMİANIN KARŞISINDA BİR DERBİ MAÇTA İLK GOLÜ KAYDETMEK ÇOK GÜZEL"

Fenerbahçe Kadın Futbol Takımı'nın yeni kurulmasına rağmen çok iyi ilerleme gösterdiğini ifade eden Fatma Kara Şahinbaş, "Oyuncular, teknik heyet çok güzel adapte olduk. Hep beraber çok güzel çalışıyoruz. Takımdaki atmosfer olumlu ve pozitif. Böyle bir camianın karşısında bir derbi maçta ilk golü kaydetmek çok güzel. Çok mutluyum. İnşallah Beşiktaş maçında da aynısı olur. Galatasaray maçı sonrasında hepimiz çok mutluyduk. Bu maça çok iyi hazırlanmıştık, yeni bir takım olduğumuz için heyecan çok vardı. Aynı zamanda genç de bir kadroya sahibiz. O genç kadro ile tecrübeli oyuncular arasındaki uyumu iyi sağladığımızı düşünüyorum ve bunu sahaya çok iyi yansıttığımızı düşünüyorum" diye konuştu.

"BEŞİKTAŞ MAÇINDAN GALİBİYETLE DÖNMEK İSTİYORUZ"

Beşiktaş ile oynayacakları derbi maç ile ilgili konuşan Fatma Kara Şahinbaş, "Beşiktaş - Galatasaray kıyaslaması fazla yapılmaz bence. Beşiktaş 7 senedir var olan bir takım. O yüzden bu maça tabii ki daha farklı hazırlanacağız, iyi konsantre olmamız lazım. Her şey şu anda çok iyi ilerliyor. Umutluyum, galibiyetle dönmek istiyoruz" şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...