Galatasaray'a transfer yasağı mı geliyor?

Satın alma opsiyonu kullanılan Mostafa Mohamed nedeniyle Galatasaray'ın transfer yasağına maruz kalabileceği iddia edildi.

NTV Spor 25.05.2022 - 10:34

Süper Lig'de gözünü yeni sezona çeviren Galatasaray için tehlike kapıda.

Sarı-kırmızılı kulüp 2021'in Şubat ayında Mısırlı golcü Mostafa Mohamed'i Zamalek'ten satın alma opsiyonuyla kiralamış ve aynı yılın sonunda oyuncunun opsiyonunun kullanıldığı açıklanmıştı.

Hürriyet gazetesinin haberine göre, Galatasaray golcü için 4 milyon dolar'lık bonservis bedelini ödemeyi kabul etse de Zamalek'e henüz bu ücreti ödemedi.

1 Temmuz'da süre doluyor

Mostafa Mohamed'i Galatasaray'a gönülsüz veren Zamalek ise bu durum üzerine harekete geçti. Mısır ekibi, Galatasaray'a uyarı faksı gönderdi.

Anlaşmaya göre Galatasaray, 1 Temmuz 2022'ye kadar Zamalek'e bu ücreti ödemek zorunda. Mısır ekibi ücretin ödenmemesi durumunda FIFA'ya gideceğini sarı-kırmızılı kulübe bildirdi.

11 Haziran'da seçime gidecek Galatasaray'da yeni yönetimin kısa süre içinde Zamalek'e ödeme yapması gerekiyor.

Transfer yasağı gelebilir

Zamalek'in FIFA'ya yapacağı başvuru sonrası haklı bulunması durumunda Galatasaray'ın başı derde girebilir. Bu durumda sarı-kırmızılı kulübün transfer yasağıyla karşı karşıya kalması gündemde.

Mart ayında yapılan mali genel kurulda bütçe yetkisi alınamadığı için mevcut yönetim Mostafa Mohamed transferi için çözüm üretemezken yeni gelecek yönetimin 20 gün içinde yaklaşık 66 milyon TL'lik ödemeyi gerçekleştirmesi gerekiyor.

Sayfa Yükleniyor...