Galatasaray haberleri | Lemina: "Galatasaray'dan ayrılırken kalbim sızladı"

Galatasaray'da geçen sezon kiralık oynayan Mario Lemina, Sarı Kırmızılı takımdaki günlerini değerlendirdi, "Galatasaray'dan ayrılırken kalbim sızladı" dedi.

NTV Spor 30.12.2020 - 15:31
"Galatasaray'dan ayrılırken kalbim sızladı"

Futbolarena.com internet sitesine 'a nasıl geldiğini anlatan , "Üç yıl önce yöneticileriyle bir görüşme yapmıştım. Onlar da beni izlemişti. Galatasaray yöneticileriyle ilgiliiyi bir izlenimim vardı. Juventus'tan ayrılmak istediğimde, Paris'te görüşmüştük. Açıkçası harika bir toplantıydı. Yani tüm bunları unutmamıştım. Southampton döneminde bana yeniden geldiklerinde, düşünmedim bile, hemen karar verdim: “Galatasaray'a gidiyorum. Orada neler olup bittiğini ve neden Galatasaray'dan bu kadar çok bahsedildiğini bilmek istiyorum” dedim. Açıkçası, pişmanlığım yok. İnanılmazdı" dedi.

Fatih Terim'i şahsi olarak çok sevdiğini söyleyen Lemina, "Çünkü o oyuncuları çok çabuk anlayan biri. Oyunculara çok fazla sorumluluk veren biri. Kendimi kadrosunda bu kadar kaliteli oyuncuların bulunduğu bir antrenörün yerine koyuyorum, oyuncularınızın gerçekten anlaması için çok fazla taktik yapmanıza gerek yok. Sadece devreye girmenizi gerektirir. Ve oyuncular Galatasaray'da devreye girdiği andan itibaren Galatasaray ortalığı kasıp kavurdu. Bugün de Galatasaray'da bunun olduğunu düşünüyorum. Tüm oyuncular çok, çok, çok odaklanmış ve bugün çok iyi sonuçlar alıyorlar. Bana göre, antrenörün görevi sana güven vermek ve benim için bunu çok iyi yaptı" diye konuştu. 

"GEÇEN SEZON FAZLA RAHAT DAVRANDIK"

Galatasaray'da Nzonzi, Seri, Belhanda gibi önemli oyuncularla oynadınız. Kağıt üzerinde iyi bir orta sahanız vardı. Sezon sonunda ne oldu?" sorusuna ise Gabonlu oyuncu, "Seri ile bugün tekrar konuştuğumuzda bile kendimize sorduğumuz soru da bu. Bir noktada oynamayı bıraktığımızı düşünüyorum. Mümkün değil. Şunu kafamıza sokamadık: Gerçekten o noktada futbola devam edeceğimizi düşünemedik ve eksik kaldığımız şey buydu. Öncesinde tüm maçlarımızı ama tüm maçlarımızı kazanıyorduk. Aradan sonrasının daha zor geçeceğinin ve maçlara daha da asılmamız gerekeceğinin bilincine varamadık. O dönemde ligde en güçlü takımdık. Ama fazla rahat davrandık ve ne yazık ki Covid'den sonraki ilk maçımızda kaptanımız Muslera sakatlandı. Bu noktada olumsuz bir döngüye girdik ve en iyi olabileceğimiz halde ipin ucunu kaçırdık" yanıtını verdi.

"GALATASARAY'DAN AYRILIRKEN KALBİM SIZLADI"

Galatasaray'ın yeniden takımda kalması için elinden geleni yaptığı kaydeden Lemina  şu ifadeleri kullandı, "Artık yabancı oyuncu almanın maliyetini çok iyi biliyoruz. Bu hiç kolay olmayacaktı çünkü kulübümün o dönemde Galatasaray'ın karşılayamayacağı meblağlar istediği biliniyordu. Bu yüzden onları suçlayamam. Ellerinden geleni yaptılar. Ama o anda kalbim sızladı çünkü bu kulübe gerçekten aşık oldum. Daha uzun yıllar orada oynamak, bu kulüpte önemli biri olmak istiyordum. Ne yazık ki bu olmadı.

Ama futbol bitmedi, bu iş bitmedi. Önümüzdeki sezonlarda yine bir ihtimal olup olmayacağını ve hâlâ Galatasaray'da oynayacak seviyeye sahip olup olmadığımı göreceğiz. Ama ayrılırken kalbimin sızladığı doğru. Fakat aynı zamanda kendimi Premier Lig'de yine daha çok çalışmam gereken bir takımda buldum. Ve gerçekten ama gerçekten çok çalışmak istiyorum, tekrar olmam gereken oyuncu haline gelmek, böylece kariyerimin sonunda olmam gereken oyuncu olmak istiyorum."

Sayfa Yükleniyor...