"Galatasaray ile rekabet ilelebet olacak"

Kulüpler Birliği Vakfı başkan yardımcılığına seçilen Şekip Mosturoğlu, kurulda konuşulanlarla ilgili bilgi verdi. Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in Vakıf başkanlığına seçilmesini değerlendirdi.

NTV Spor 10.08.2017 - 14:51
Son Güncelleme: 10.08.2017 - 18:27
"Galatasaray ile rekabet ilelebet olacak"

Göksel Gümüşdağ, Kulüpler Birliği'ni futbolun yönetimi içerisinde çok önemli bir kurum haline getirdi. Bu bir bayrak yarışı. Biz de bundan sonra Dursun Bey'in yönetimi olarak Kulüpler Birliği'ni bugünkü aldığımız noktadan daha ileri götürmeye çalışacağız. Türk futbolunun mevcut sorunları var. Başta holiganizm olmak üzere bu sorunlar biliniyor. Bu sıkıntıları çözmek için projeler üretip, tüm kulüp başkanlarıyla birlikte gereğini yapacağız.

Vakıf Başkanlığı için iki aday çıktığını kaydeden Mosturoğlu, Dursun Özbek'in oyların büyük çocunluğunu aldığını söyledi.

Aziz Yıldırım toplantılara yine katılmayacak mı?" sorusunu da yanıtlayan Mosturoğlu, "Şu andaki fikri katılmaması yönünde ama; aktivitelere katılıyor. Bir küslük yok; ama katılmamayı tercih ediyor. Sebeplerini söylemişti. O sebeplerin sürdüğünü düşünüyor" diye konuştu.

"Galatasaray Başkanı'nın, Kulüpler Birliği başkanı olmasını olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusunu da yanıtlayan , "Biz futbolda barış dostluk hakim olsun istiyoruz. Sadece Kulüpler biriliği üzerinde görmemek lazım. Kulüpler Birliği bir taraf. Başka paydaşlar da var. Bir bütün olarak ele almak gerekiyor. Ayrıca kuralların da uygulanması gerekiyor. Zaman zaman ortaya çıkan istenmeyen olayların temeline baktığınızda kuralsızlık değil kuralların uygulanmaması yatıyor. Sadece Fenerbahçe ve Galatasaray dostluğu üzerinden Türk futbolunun barış ve dostluğa gitmesi mümkün değil. Bunlar yüz yıllık kulüpler. Ebedi dost ezeli rakipler. Rekabet ilelebet olacaktır; ama Türk futbolu o dostluklar üzerinden bir yere varmaz." diye konuştu.

"Kulüpler Birliği'nde Türkiye Federasyonu'nun istifası sizin isteklerinizden biri mi olacak?" sorusuna ise Şekip Mosturoğlu, "Biz Fenerbahçe olarak kendi düşüncemizi görüşümüzü belirttik. Kulüpler Birliği'nde bu konu konuşulmadı. İlerleyen günlerde bakarız; ama Fenerbahçe olarak görüşümüzü bildirdik. Başkan ifade etti." yanıtını verdi.

Süper Kupa maçı sırasındaki olayların toplantıda konuşulduğunu kaydeden Mosturoğlu, "Kulüpler inanılmaz mağduriyet yaşıyorlar. Bu organizasyonun sahibi TFF. Kulüplerin organizasyonun hiçbir yerinde yetkisi yok. Ama olaylardan kulüpler sorumlu oluyor. Diyelim ki, Konyaspor taraftarı ceza aldı. Konyaspor taraftarının bir bölümü maça gitmedi. Ama onlar da bu cezadan etkilenecekler. Cezaların şahsiliği, özellikle pasolig uygulamasının kabulünün nedeni olaylara karışanların cezalandırılması. Uygulama noktasında eksikler var. Bunlar konuşuldu. Kulüpler olarak elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Objektif sorumluluk ilkesinin bu tür olaylarda farklı bir noktaya getirilmesi gerektiğini düşünüyorum" diyerek sözlerini noktaladı.

Sayfa Yükleniyor...