"Galatasaray'ın golün haricinde bir pozisyonu ya vardır ya yoktur"

Aytemiz Alanyaspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Galatasaray maçında oyuncularının çok iyi bir performans sergilediğini söylerken, ""Galatasaray'ın golün haricinde bir pozisyonu ya vardır ya yoktur" dedi.

NTV Spor

02.02.2019 - 21:40 | Son Güncelleme: 02.02.2019 - 22:51

Aytemiz Alanyaspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın 1-1 biten Galatasaray maçını değerlendirirken; "Takımın oyunundan memnunum. Oyuncuların bireysel performanslarından da memnunum. Son maçlarda sahada güçlü bir görüntü veriyoruz. Hiçbir zaman oyundan kopan sahada sıkıntı yaşayan üretemeyen bir görüntü vermiyoruz. Bugün de güçlü bir görüntü sergiledik." dedi.  

Oyunu değerlendirmeye devam eden Sergen Yalçın şu ifadeleri kullandı;

"Oyunu 2'ye bölmek lazım. İlk yarı tamamen bizim kontrolümüzde geçti. Oyunun ilerleyen bölümlerinde iyi baskı yaptık. Deplasmana gelen takımın güvenini kırmaya çalıştık. Baskıyı yaparken oynayan taraf olmayı da becerdik. Bu çok kolay değil. Hepsini birden yapmak zor. Rakibi oynatmadık, hataya zorladık. Final paslarında sıkıntı yaşadık. Final paslarını yapsaydık daha farklı olabilirdi.

İkinci yarı golü yedik ancak tekrar toparladık ve oyunun kontrolünü aldık. Rakibe verdiğimiz pozisyon çok az. İki taraf da çok iyi savunma yaptı. Takım halinde topun arkasına geçmeyi becerdik. Biz çok ofansif takım olarak sahaya çıktık. Ancak oyuncular zekalarıyla boşlukları kapatmayı başardılar. Galatasaray'ın golün haricinde bir pozisyonu ya vardır ya yoktur. Galatasaray da biz de iyi oynadık. Kazanamıyorsak kaybetmemeliyiz. En kısa südede yukarıya çıkmak istiyoruz. Hem oyundan hem bireysel performanstan dolayı takımımından mutlu oldum. Galatasaray'a da başarılar diliyorum." 

"DJALMA'NIN GOLÜ SENENİN GOLÜ OLABİLİR"
Alanyaspor'u Galatasaray karşısında 1-0 öne geçiren güzel golünü de anlatan Sergen Yalçın, "Djalma'nın beklenmedik bir anda enteresan bir gol oldu. Senenin golü olabilir. Djalma yetenekli bir oyuncu. Bugünkü oyunda da onun performansından çok memnunum. Ben de onu en iyi performans sergileyeceği yerde oynatmak istiyorum. Bazen oyuncuların zeka ve psikojojik durumları önemli. Bütün oyuncularım çok güçlü, iyi savunma yapan ve yetenekli ayaklara sahip bir takımla oynadık. Ancak hiçbir zaman oyunu vermedik. Kora kor oynadık bu da bizi mutlu etti." diye konuştu. 

Sergen Yalçın, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, karşılaşmanın tamamında oyuncularının çok iyi bir görüntü sergilediklerini, mücadele güçlerinin çok yüksek olduğunu belirtti.

Zihinsel olarak takımının maça hazır çıktığını ifade eden Yalçın, "İstediğimiz her şeyi yaptık diyebiliriz. Sadece final pasları ile 3 ve 4. bölgelerde üretmelerde biraz sıkıntı yaşadık. Daha fazla üretebilirdik. Biraz daha final maçlarına konsantre olsaydık, daha fazla gol pozisyonu bulabilirdik. İyi bir oyun oldu. Çok güçlü bir takımla oynadık. Devre arasında çok güçlü bir kadro kurmuş. Zaten oyunun çok pozisyonlu olmamasının sebebi de iki tarafın da çok iyi savunma yapmasıydı." diye konuştu.

Yalçın, ilk yarının tamamen Aytemiz Alanyaspor'un kontrolünde geçtiğini, özellikle 3. bölgede yaptıkları baskıyla rakiplerinin güvenini kırdıklarını kaydetti.

Baskıyla rakibi hataya zorlayarak, kaptıkları toplarla rakibe sıkıntılar yaşattıklarını, ancak final paslarında başarılı olamadıklarını anlatan Yalçın, şunları söyledi:

"Djalma'nın enteresan golüyle ilk yarıyı galip kapattık. İkinci yarı daha dengeli geçti. Erken gol yedik. Golden sonraki 3-5 dakika sıkıntı yaşadık ama hemen toparladık. Oyunda dengeyi yakaladık. Kazanamadık ama bir puan aldık. 'Kazanamıyorsan kaybetmeyeceksin' mantalitesi doğrudur. Şampiyonluğa oynayan değil, aşağıdan kurtulma çabası veren bir takımız. Bu pozisyondayken sahada güçlü olmak, bu kadar mücadele etmek gerçekten bizim için çok önemliydi. Galatasaray'a da başarılar diliyorum. Biz de bir an önce altlardan kurtulmak için lige çok daha fazla konsantre olacağız."

Galatasaray'ın attığı golden önce oyuncusu Tzavellas'a faul yapıldığını, ancak hakemin faulü Galatasaray lehine verdiğini savunan Yalçın, "O pozisyona iyi bakmak lazım. Orada faul hakkı bizimdi. Hakem hakkını ters tarafa kullandı, biz de gol yedik." değerlendirmesinde bulundu.

Sayfa Yükleniyor...