"Galatasaray'ın üç puan için denemeyeceği hiçbir şey yok"

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Antalyaspor galibiyetini değerlendirdi ve "Galatasaray'ın üç puan için denemeyeceği hiçbir şey yok" dedi.

NTV Spor 06.10.2018 - 22:46 | Son Güncelleme: 06.10.2018 - 23:07

Maçı değerlendirmesi istenen Fatih Terim, "Porto'dan sonra 72 saat geçmeden, hem seyahat, hem mağlubiyet ve yorgunluk var. Buna rağmen oyunun tek hakimi 1. ve 2. yarı, maç önce maç sonu her dakika bizdik. Kalemizde pozisyon hatırlamıyorum. 600 pası aşkın bir takım, devamlı oynayan, kontrol eden, isteyen, aynı zamanda yine bir deplasmanda kazanamıyoruz diye düşünen bir oyuncu topluluğu... Ama sabırlarının ve isteklerinin artı normal oyunda, oyunun istediğini yapan oyuncularımı kutluyorum. Bu da üç puan getirdi." dedi. 

Çok kritik bir üç puan kazandıklarını kaydeden Terim şöyle devam etti, "Porto gibi önemli bir yerden taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanmış takımın, iyi oyunla bir galibiyet hediye etmesi lazımdı. Sahanın biraz rolü var. Biraz kalkık ve sertti. Sonuçta Antalyaspor'un da üç puanı var. Bizi yense lider. Ama öyle bir görüntü yoktu sahada. Bir taraf istiyor, bir taraf savunuyor. Sonuçta birini koyduk orada Donk diye kafa koydu."  

"DONK DİYE KAFAYI VURDU"
Terim, maç içerisinde oyuncu değişikliğinde Maicon ve Donk'u forvette oynatmasına ilişkin bir soru üzerine, her teknik direktörün bir tavrı ve tarzının olduğunu anlatarak, şöyle devam etti:

"Şapkadan tavşan çıkartma, son zamanlarda şapkadan çıkaracak hayvan kalmadı. Dolayısıyla bazen böyle oluyor. Maçı kazanmak için oyunu riske etmekten hiç çekinmedim. Hayatım boyunca da çekinmedim. Soyunma odasına kazanamadan döndüğümde, eğer kafamdakileri yapmamışsam çok mutlu olmuyorum. O ana kadar sağdan ve soldan 29 orta atmışız. Bir tanesine vuramamışız. Maicon'u daha önce bir maçta Ali Sami Yen'de beş dakika denemiştim. Gol olduktan sonra tekrar yerine çekmiştim. Bu sefer bir yetmedi. Hocaların da kendine göre prensip ve ilkeleri vardır. Yani, eğer kazanamıyorsam bir santrfor çıkartıp, bir santrfor sokmam. İkincisini sokarım. Hatta üçüncüsünü de sokmuşluğum var. Benim ki Allah'ın kanunu değil ya insan kanunu, değişebilir. Maicon'u soktuk, baktık ki olmadı, bu sefer Donk'u soktum. O da 'donk' diye vurdu. Allah razı olsun. Futbolcularımı kutluyorum. Bunlara alışacaklar, galibiyetlerden erken tatmin olmayacaklar. Kendilerine isyan edecekler, kabullenmeyecekler. Bugün berabere bitse de ben kendilerini tebrik ederdim. Çünkü, 8 günde üç maç oynadılar artı bu kadar da asıldılar maça. Ben bunu istiyorum, Galatasaraylılar da bunu istiyor. Formasının hakkını versin, isterse mağlup olsun."

Maçın hakemi Cüneyt Çakır'la ilgili soru üzerine genellikle hakemlerle ilgili konuşmadığına dikkati çeken Terim, Çakır'ın hem Avrupa hem de dünyada korunması gerektiğini aktararak, "Hepimiz hata yapıyoruz. Şu anda diyecek bir şey yok. İyi bir hakemdir." dedi.

Sayfa Yükleniyor...