Fatih Terim: Galatasaray'ın unutmayacağı bir şampiyonluk

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Göztepe maçı sonrası şampiyonluğu sonuna kadar hakettiklerini söyledi ve ""Anlamı değişik. Bunda herkesin payı var. Bu Galatasaray'ın unutamayacağı bir şampiyonluk" dedi

NTV Spor 19.05.2018 - 22:55
Son Güncelleme: 19.05.2018 - 23:39
"Galatasaray'ın unutmayacağı bir şampiyonluk"

Konuşmasının ilk bölümünde şampiyonlukta emeği geçen herkese teşekkür eden , "Göztepe ile başlamıştık. Göztepe ile bitirdik. Galatasaraylılara hayırlı olsun. Kulübümüzün 21 benim 7. şampiyonluğum. Anamızın ak sütü gibi hakedilmiş bir şampiyonluk. Bunu hak eden başta oyuncularım olmak üzere herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Daha sonra Hasan hoca, Ümit Hoca ve Taffarel'e teşekker ediyorum. Daha evvel emeği geçen başkan ve yöneticilere şimdiki başkan ve yöneticilere çok teşekkür ediyorum. Benle beraber 'ın bütün profesyonellerine teşekkür ediyorum. Son parantezi de en önemli kısma ayırdım. Dünyadaki bütün taraftarlarına buradan teşekkür ediyorum. Hiçbir yerde bizi yalnız bırakmadılar, ciddi anlamda 12. adam oldular. Bizi yalnız bırakmayan, bizim her zaman yanımızda olan taraftara sonsuz teşekkür ediyorum. Tüm ailelerimize, oyuncularımızın eşine çocuklarına bu şampiyonluktaki sonsuz katkıları için eşime çocuklarıma, anama, babama, üç tane torunuma teşekkür ediyorum." diye konuştu.

"Taraflı tarafsız, isteyen istemeyen, doğru yanlış bir sürü şeyi geride bıraktık." diyen Terim, "Allah'a çok şükür, bu şampiyonluğu kucakladık. Onun için çok mutluyum. Böyle bir büyük başarıyı elde eden Galatasaray kulübü, yarın kendine yakışır bir şekilde Ali Sami Yen'de bir kutlama yapacak. Şampiyonluğu hep beraber gönlümüzce kutlayacağız. Bugün için Florya'yı kapattık biraz. Kulübümüz öyle bir yaklaşım gösterdi. Yarım yarım kutlama olacaktı. Yarın kupayla beraber, oyucnularla, taarftarla eğleneceğimiz bir gün olacak." ifadelerini kullandı.

"YAŞAMAK CESURLARIN HAKKI"
"İzmir'de bu şampiyonluğun gelmesi daha anlamlı. Metin Oktay'ın, Kral'ın memleketinde şampiyon olmak daha anlamlı." açıklamalarını yapan tecrübeli teknik adam Göztepe maçında Gomis'in penaltı kullanması için de, "Gomis'in penaltıyı atmasına hiç itiraz etmedim. Aslında Sinan'ı hazırladım o da hazırdı. Aldı topu bırakın o zaman, ellemeyin. Böyle şampiyon olunuyor. Yaşamak cesurların hakkı. İyi şeylerin iyi insanların başına geldiğini düşünüyorum. Sizin, benim, bir başkasının adaleti şaşıyor ama Allah'ın adaleti şaşmıyor." yorumunu yaptı.

"GALATASARAY'IN UNUTMAYACAĞI BİR ŞAMPİYONLUK"
"Bu şampiyonluğun diğerlerinden farkı da var." diyen Terim şöyle devam etti, "Anlamı da değişik. Bu yıl içerisinde bir çok şeyle karşılaşıyorsunuz. Florya'daki talimatım bu yöndeydi. Hiçkimseye, hiçbir kuruma bakmadan, takılmadan, sadece işimizi yapmaya, konsantre olmaya özen gösterdik. Bence de doğrusunu yaptık. Teşekkür ediyorum, mimarı beni gösteriyorlar ama bütün arkadaşlarımın oyuncularımın emeği var. Herkesin emeği var. Son saniyeye kadar bir kaç takımı ilgilendiren şampiyonluk, 2.'lik, averaj, puan kaybı, UEFA, Şampiyonlar Ligi gibi çok çeşitli konulara varan bir lig yarışması. Bence bir defa, muhteşem bir finiş oldu. Her kulubün kazanma şansı vardı. Bütün yarışanlara buradan sevgilerimi iletiyorum. Başarılar diliyorum. Düşenlere geçmiş olsun. Biz kazandık. Çok şampiyonluk gördüm. Kimi 16, kimi 37 kupa diyor, ama bu seferkinin anlamı ifade ettiği şeyler çok başkaydı. Sonuna kadar hak edilmiş bir şampiyonluktur. Anamızın ak sütü gibi helaldir. Benim için de bu şampiyonluğun manası değiğşiktir. Galatasaray'ın unutmayacağı şampiyonluktur. Yarın bir başkası şampiyon olduğunda tebrik edeceğiz. Bugün biz hak ettik, kazandık. Tüm rakiplere selamlar, sevgiler. Her ne kadar mimarı ben olsam da en üstten en alta kadar herkesin emeği olan bir şampiyonluk."

Tamamen işlerine odaklandıklarını kaydeden Terim, "Klibiyle, televizyonuyla, yöneticisiyle, Mustafa Cengiz Bey'e ve Abdürrahim Bey'e teşekkür ediyorum. Bir çok unsurla, bu sene enterasan bir yıl oldu. Biz de dışarıdan izledik. Ne cevap verdik, ne konuşutuk ne de üzüldüğümüz zaman buna bahane, sebep bulduk. Çalıştık, uğraştık, didindik, Allah da iyi şeyleri iyi insanlara veriyor. Allah merde etsin de namerde muhtaç etmesin. Bir kaç gün içinde bir televizyon programı yapacağız. Nerede onu da bildireceğim. Bu Galatasaray TV'de de başka yerde de olabilir. Daha açık, daha güzel konuşabiliriz." sözleriyle şampiyonluğu geniş bir şekilde ele alacağını duyurdu.

"MEKANIN SAHİBİ BİZİZ"
"Sizin gelişinizin ardından Florya'daki değişikliğin sırrı nedir?" sorusunu ise Fatih Terim, "Bir defa ben Galatasaraylıyım. En baş sebep bu. Ben orada profesyonelim ama amatörüm. Ben Galatasaray'ın bir evladıyım. 96'da Galatasaray'a gelmişim. Milli Takım hariç başka takım çalıştırmamışım. Herhalde bize de teklif gelmiştir. Mekanın sahibi biziz. Galatasaray'a gelişimin üzerinden 44 sene geçmiş. Orada oynamışım, orada antrenörlek yapmışım, kupa, Avrupa şampiyonu olmuşum. Ben kişilere kırgınım, kulübe değil. Ama tarih ortaya çıkarıyor. Keşke kırılmalar olmasaydı, bölünmeler olmasaydı, çok daha başka yerlerde olabilirdik. Florya'nın sihri kendi içindedir. Biz orada bir grup ezbere biliriz. Orası bizim kalbimizin çarptığı yerdir. Dışarıda da olsa kazanmak isterdik. Biz geldiğimiz zaman bir ekiple geliyoruz, onların hepsi de Galatasaraylıdır. Esas önemli neden budur." şeklinde yanıtladı.

Sayfa Yükleniyor...