Gascoigne'in umudu rehabilitasyon merkezi

Eski İngiliz milli oyuncu Paul Gascoigne alkol bağımlılığından kurtulmak için, Birleşik Devletler'de bir rehabilitasyon merkezine yattı.

NTV Spor 05.02.2013 - 15:44
Gascoigne'in umudu rehabilitasyon merkezi

Bir dönemin en ünlü futbolcularının başında geliyordu Paul Gascoigne. Ancak ışıltılı başlayan kariyeri alkol bağımlılığının da etkisiyle saha içi ve dışı olaylarla lekelendi. Emekli olduktan sonra Gascoigne'in alkol bağımlılığı daha da arttı.

45 yaşındaki eski futbolcu hakkında en ciddi uyarı menajeri Terry Baker'dan geldi. Baker, bir dönem intihar girişiminde bulunduğu itiraf eden eski milli futbolcunun yaşamının tehlikede olduğu uyarısında bulundu. İngiltere profesyonel futbolcular derneği başkanı Gordon Taylor da yeniden içmeye başlayan Gascoigne'e, 24 saat göz kulak olunması gerektiğini söyledi.

Bunun üzerine Gascoigne, yeni bir hayata başlamak için bir kez daha şansını denemeye karar verdi. Eski futbolcu Birleşik Devletler'de bir rehabilitasyon merkezine yattı. Gascoigne'in bağlı olduğu menajerlik şirketinden yapılan açıklamada, "Paul, kendisine gösterilen ilgiden ve cömert yardım tekliflerinden çok etkilendi. Kendisinin sadece alkol değil; ciddi psikolojik sorunları da var ve bunları çözmeye kararlı" denildi.

Sayfa Yükleniyor...