Gaziantep FK, ligden çekilme kararını TFF'ye iletecek

Süper Lig ekibi Gaziantep FK, ligden çekilme kararını resmi olarak TFF'ye iletmeye hazırlanıyor.

DHA 11.02.2023 - 14:44
Son Güncelleme: 11.02.2023 - 14:57
Gaziantep FK, ligden çekilme kararını TFF'ye iletecek

Kahramanmaraş'ta yaşanan ve 10 ili etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerden Süper Lig ekipleri etkilendi.

Gaziantep FK, ligden çekilme kararlarını Türkiye Federasyonu'na () iletmeye hazırlanıyor.

Gaziantep temsilcisinde yönetim kurmak için görevlendirilen Memik Yılmaz, DHA’ya açıklamalarda bulundu.

Memik Yılmaz, yaptığı açıklamada, ligden çekileceklerini ifade etti. Yılmaz, Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) gönderilecek yazı üzerine çalıştıklarını ve resmi başvuruyu yapacaklarını belirtti.

"Kararımız takımın iskeletini bozmama yönünde"

Yeni Malatyaspor'un ardından Gaziantep FK olarak bugün resmi başvuruyu yapacaklarını belirten Memik Yılmaz, "Şu an dilekçeyi veriyoruz. Bu sezon çekilmek için dilekçeyi hazırlıyoruz. Kararımız takımın iskeletini bozmama yönünde unun için de kiralık düşünüyoruz. Sağ olsun diğer kulüplerimiz de bize yardımcı olacaklar. En az 1-2 futbolcumuzu kiralık vereceğiz ki maaş yükümüzü alsınlar üzerimizden. Onun haricinde biz oyuncu satmayı düşünmüyoruz. Futbolcularımızla da konuştuk bu anlamda olumlu cevaplar aldık. İnşallah bir sonraki sezon için hazırlıklarımızı yaparak mücadelemizi vereceğiz." diye konuştu.

"Burada insanlık bir sınav veriyor"

Gaziantep'in deprem sonrası durumunun kötü olduğuna değinen Memik Yılmaz, "Burada insanlık bir sınav veriyor. Hala haber alınamayan enkaz altında olan insanlar var. Gıda ürünlerinde bir sıkıntımız yok ama barınma anlamında sıkıntılar var. Hava şartları malum soğuk. Gaziantep Belediyemiz çalıştı, su, doğalgaz gibi sıkıntılarımız kalmadı." şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...