"Geçen seneki Antalyaspor'dan iz yok"

Antalyaspor Teknik Sorumlusu Alfons Groenendijk, 3-0 kaybedilen Adana Demirspor maçının ardından açıklamalarda bulundu.

NTV Spor 17.09.2022 - 23:14
"Geçen seneki Antalyaspor'dan iz yok"
DHA

Fraport TAV 'un Adana Demirspor'a 3-0 kaybettiği maçın ardından basın toplantısı düzenlendi.

Fraport TAV Antalyaspor Teknik Sorumlusu , kulüp adına en dramatik gecelerinden birini yaşadıklarını ifade etti. Maç öncesi planlarının, yenilen ilk gol ve kırmızı kart sonrası alt üst olduğunu Groenendijk, "Buna rağmen kenardan takımın reaksiyon göstermesi için her şeyi yaptık. 10 kişi oynamamıza rağmen iyi fırsatlar bulduk. Rakip de 10 kişi kalınca yenilen gol haricinde senaryo bakımından maçın gidişatı eşitlendi. İkinci yarı ilk 10 dakika iyi başladık. İkinci değişiklik ve 15 saniye içerisinde oyuna giren oyuncumuzun kırmızı kart görmesi planlarımızı devre dışı bıraktı. Hakemler hakkında konuşmak istemiyorum. VAR ile alınan karara saygı duyuyorum" diye konuştu.

Takımının 9 kişi kalmasının ardından kısmen reaksiyon gösterdiklerini anlatan Groenendijk, "2-0 olduktan sonra oyundan düşüş başladı. Kabul etmemiz gereken bir yenilgi. Geçen sene herkese zevk veren Antalyaspor'dan iz yok ve özümüze dönmemiz gerektiğini düşünüyorum. Milli takım arası ideal zamanda geldi. Yeterince vaktimiz olacak. Sıkı çalışıp önümüzdeki maça yeniden başlangıç yapmak için zaman oldu. Ekim ayında toparlanmamız gerekiyor. Aksi takdirde sezon sonu hak etmediğimiz sıralamada mücadele etmemiz gerekecek" dedi.

Oyuna giren futbolcuların takıma katkısı hakkında değerlendirme yapan Groenendijk, şöyle konuştu:

"Bu maçta yaptığımız değişiklikler de tutmadı. Mazeret üretmek istemiyorum. Oyuncu grubunu biz seçtik ve onlarla yola çıktık. Onlardan vazgeçecek  durumumuz yok. Neleri değiştirebiliriz, ona kafa yormamız gerekiyor. İyi takıma karşı önce 10, sonra da 9 kişi kalıp oynadılar. Bu da fizik olarak zor oldu. Üs üste 4 yenilgi alan takım için konuşuyoruz. Bu baskıyı, gidişatı değiştirmemiz lazım."

Sayfa Yükleniyor...