Gedson Fernandes'ten transfer sözleri

Galatasaray'da kiralık sözleşmesi sona ermesinin ardından takıma veda eden Gedson Fernandes, Sarı Kırmızılı günleriyle ilgili konuştu. 22 yaşındaki oyuncu yaşın önemli olmadığını Galatasaray'da öğrendiğini söylerken, geleceğiyle ilgili olarak da "Gelecek sezon nerede oynayacağımı bilmiyorum" dedi.

NTV Spor 25.05.2021 - 14:35

"GALATASARAY'IN GÜÇLÜ OLMASI BANA YARDIMCI OLDU"
Tottenham'ın ardıandan Galatasaray'a gidip 11'e yerleşmesiyle ilgili olarak Gedson Fernandes, "Açıkçası fiziksel olarak daha iyi hissediyorum. Oyuncular bazen fizik olarak iyi olmasa bile takım çok iyiyse siz fark edilmeyebilirsiniz. Bu noktada fizik olarak Galatasaray'ın güçlü olması da bana yardımcı oldu" dedi.

Portekiz Milli Takım Teknik Direktörü Fernando Santos'un kendisiyle ilgili olarak, "Portekiz futbolunun geleceğinde olan en büyük oyunculardan biri Gedson olacak' sözlerini yorumlayan genç oyuncu, "Evet bunu duydum. Portekiz Milli Takım Teknik Direktöründen bunları duymak çok iyi hissettirdi. Daha da motive oldum" ifadelerini kullandı.

"İNSAN OLARAK OLGUNLAŞTIM"
"İngiltere ve Türkiye'deki deneyimleriyle birlikte Gedson artık daha iyi bir oyuncu mu?" sorusuna Gedson, "Bir oyuncu özgüven, yetenek ve tecrübeden oluşur. Ne kadar çok tecrübeniz olursa olsun, kendinize güvenmezseniz bir anlamı yok. O zaman sadece normal bir oyuncu olursun. Ben Tottenham'da ve Galatasaray'da taktik ve teknik olarak büyüdüm ama insan olarak da çok olgunlaştım" yanıtını verdi.

"GALATASARAY'DA YAŞIN ÖNEMLİ OLMADIĞINI ÖĞRENDİM"
"Galatasaray'da Arda, Falcao ve Feghouli gibi deneyimli oyuncularla oynadın. 21 yaş altı bir futbolcu olarak bu deneyim nasıldı?" sorusu için Gedson şu ifadeleri kullandı, "Yaşın önemli olmadığını Galatasaray'da öğrendim. Galatasaray'da tüm futbolcular tek yürekti. O nedenle biz her maçta kazanmak için savaşıyorduk. Bizi yenmek kolay değildi. Bir takım sadece oyuncuların isimlerinden oluşuyorsa çok kolay yenilir. Bir işe yaramaz. Ancak böyle bir takım olursa kazanır."

"MOURINHO VE FATİH TERİM..."
1 sezon içerisinde hem Jose Mourinho hem de Fatih Terim ile çalıştığının sırada Rui Jorge olduğuyla ilgili de Gedson Fernandes, "Herkes bu kadar şanslı değil. Ben bu 3 büyük teknik direktörle çalışacak kadar şanslıydım. Kariyerimdeki en iyi deneyimleri bu hocalarla yaşadım" diye konuştu.

TRANSFER KONUSU
Sezon sonunda Galatasaray'a veda eden Gedson Fernandes, geleceğiyle ilgili olarak da, "Şu anda beni ilgilendiren tek şey milli takım, sadece milli takım. Sonra tatile gideceğim. Gelecek sezon nerede oynayacağımı bilmiyorum" açıklamasını yaptı.

Sayfa Yükleniyor...