Gerçek yaşamda da kahraman

Liverpool'un Mısırlı yıldızı saha içinde olduğu kadar saha dışında da adından söz ettiriyor. Salah'ın bir evsizi ona sataşanlardan kurtardığı ve para verdiği bildirildi.

NTV Spor 07.10.2020 - 11:42
Gerçek yaşamda da kahraman

'un Mısırlı yıldızı , saha dışında da alkışlanacak bir harekete imza attı. Takımının lig ve Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunda büyük katkı sağlayan Salah, buna karşın alçak gönüllülüğüyle de dikkat çekiyor.

Ülkesinde iki yıl önce sağlık merkezi ile kız çocukların okuyacağı bir okul yaptıran Salah, bir benzin istasyonundaki evsizi rahatsız edenleri engelledi, evsize para verdi.

Olay Liverpool'un Arsenal'i 3-1 yendiği maçın gecesinde geldi. Maçta 90 dakika forma giyen Salah, Liverpool'un stadı Anfield'in yakınlarında kalan David Craig isimli evsizi rahatsız edenleri engellerken onlara "Siz de bir gün böyle olabilirsiniz" diyerek aralarına girdi. Daha sonra ise Craig'e para verdi.

Olayın meydana geldiği benzin istasyonunda o anlar kaydedilirken; Craig, Salah'ın bu jestini övdü ve "Mo, Liverpool için sahada harika işler yapıyor. Ancak benim için yaptığı da unutulmazdı. Beni rahatsız edenleri engelledi. Bana 100 pound verdi. Mo benim görümde gerçek bir kahraman ve ona teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...