Fenerbahçe Haberleri | Vitor Pereira'dan rotasyon ve Sarı Lacivertliler'in hedefiyle ilgili açıklama

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Jose Sosa ile birlikte Eintracht Frankfurt maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. İlk olarak söz alan Jose Sosa, "Ama ligi belirleyen son haftalar olacak" dedi. Pereira ise ilk günden söylediğim gibi, "Gerçekçi olmamız lazım, bizim önceliğimiz lig" dedi.

NTV Spor 08.12.2021 - 15:25
Son Güncelleme: 08.12.2021 - 16:24

Jose Sosa, Eintracht Frankfurt maçı için, "Evimizde oynayacağımız maç için heyecanlıyız. Grubu kaçıncı sırada bitirdiğimizin önemi olmadan bu turnuvaya önem verdiğimizi göstermek istiyoruz" dedi.

"Ligde geride olmak size ne hissettiriyor, farkı kapatabilir misiniz?" sorusuna Arjantinli, "Yarınki maç da önemli bir maç. Sonuçta bir Avrupa maçı. Her ne kadar bu turnuvada devam etmeyecek olsak da zor bir maç. Şu anda ligi düşünmüyüyoruz. Bu maçtan sonra ligi çokça düşünecek zamanımız olacak. Lig zor bir lig. Ama ligi belirleyen son haftalar olacak. Henüz konuşmak için erken" yanıtını verdi.

"Kişisel hedeflerinizi içinizde belirlersiniz" diyen Sosa şöyle konuştu, "Benim de yapmak istediğim her gün kendimi geliştirebilmek. Daha önce daha ileride oynarken şimdi daha geride oynuyorum. Ben şahsi başarımı değil takımın başarısını önemsiyorum. Ön bölgede bize yardımcı olacak kaliteli ayaklarımız var."

"Genç oyuncuların (Arda Güler, Muhammed Gümüşkaya) gelecekteki yerlerini nerede görüyor?" sorusuna Jose Sosa, "Hocamız hocalara çok fazla şans veriyor. Kendileri oynama şansı buluyor. Biz de tecrübeli oyuncular olarak en az teknik direktörler kadar sorumluyuz. Ciddi olmaları, en önemlisi sabırlı olmalarını onlara aktarmak zorundayız. Çünkü onlar bu kulübün geleceği" sözleriyle yanıt verdi. 

VITOR PEREIRA: GERÇEKÇİ OLMAMIZ GEREK; ÖNCELİĞİMİZ LİG

Vitor Pereira, Eintract Frankfurt maçıyla ilgili olarak, "Bu turnuva bizim için çok daha farklı olabilirdi. Frankfurt maçında penaltıyı atmış olsak daha farklı olabilirdi. Antwerp maçında da penaltıyı atamadık. Frankfurt ve Antwerp maçlarındaki penaltıları atsaydık şimdi 4 puanımız daha olabilirdi. İşler daha farklı olabilirdi bizim adımıza ama bunu değiştirmek artık mümkün değil. Rakip zor bir rakip. Kuvvetli, organize bir takım. Taraftarımız önünde kazanıp kulübü onurlandırmak için elimizden geleni yapacağız" dedi.

"Frankfurt maçında rotasyon olacak mı?" sorusuna Portekizli teknik adam, "Gerçekçi olmamız gerekiyor. Yarınki maç önemli bir maç, biz de önemli bir izlenim bırakmak istiyoruz. Ancak ilk günden itibaren söylediğim gibi bizim için önemli olan lig. Yarın değişik bir kadroyla çıkabiliriz ancak yine güçlü bir kadro sahada olacak" yanıtını verdi. 

"Önemli olan her zaman Fenerbahçe, ben değilim" diyen Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, "Takımla birlikte çalışmamız, gelişmemiz gerekir. Son maçtaki gibi oynarsak seviyemiz çok daha yukarıda olur. Ben ve ekibim daha iyi olmak için bütün konsantrasyonumu Fenerbahçe'ye veriyoruz. Herkesin bir fikri olabilir. Fikirlere saygı duyuyoruz ve yolumuza devam etmek istiyoruz" sözleriyle basın toplantısını noktaladı.

Sayfa Yükleniyor...