"Gerekirse bir sezon para almadan oynarız"

Fenerbahçe'de futbolcular ve teknik heyet, Samandıra'da kritik bir zirve gerçekleştirdi. Duygusal anların yaşandığı toplantıda, yabancı oyuncuların 'Para almadan da oynarız' mesajı, Ali Koç'u duygulandırdı.

NTV Spor 26.08.2011 - 00:50
"Gerekirse bir sezon para almadan oynarız"

Fenerbahçe'de Yönetim ve Divan kurullarının yanı sıra futbolcular da bir toplantı gerçekleştirdi. Samandıra Can Bartu Tesisleri'ndeki zirvede duygusal anlar yaşanırken önemli kararlar alındı.

Futbol Federasyonun'nun Fenerbahçe'yi Şampiyonlar Ligi'nden men etmesinin ardından eski başkanvekili Nihat Özdemir "Bizi Bank Asya 1. Lige göndersinler" demişti. Özdemir'in sözlerinden sonra sarı-lacivertli takımın 3 kaptanı Alex, Emre ve Volkan, dün öğle saatlerinde bir araya geldi.

Durum değerlendirmesi yapıldıktan sonra, tüm takım Samandıra Can Bartu Tesisleri'ne çağırıldı. Gerçekleşen toplantıda, gelecek sezon Bank Asya 1. Lig'de oynama dahil, gelişmeler masaya yatırıldı. Alınan kararı paylaşmak üzere teknik direktör Aykut Kocaman ile teknik heyet tesislere çağırıldı.

Yapılan toplantıda yabancılar dahil tüm oyuncular, gerekirse Bank Asya 1. Lig'den başlayıp, Süper Lig'e dönerek Fenerbahçe'nin anlının teri ile başarılı olduğunu herkese göstermek istediklerini Kocaman'a iletti. Ardından da izlenecek yol haritasını saptamak için yöneticelerin de Samandıra'ya gelmesi istendi.

Bu arada takımın kenetlenmesi Kocaman'ı etkiledi. Deneyimli teknik adamın oyuncularına hitaben "Bu zamana kadar hep iyi bir oyuncu grubuna sahip olduğumu söylüyordum. Bunun ne kadar doğru olduğunu bir kez daha anladım. Hepinizle gurur duyuyorum"  dediği belirtildi.

Daha sonra toplantıya dahil olan yöneticilerden Ali Koç ve Ali Yıldırım, yaşanan süreçle ilgili deatayları oyuncularla paylaştı. Futbolcular ise yönetimin önümüzdeki sezon Bank Asya 1. Lig'de oynama teklifine katıldıklarını bildirdi.

Asbaşkan Ali Koç, yaşanacak süreçte maddi ve manevi kayıpların yaşanacağını, kulübün futbolculara ödemeler konusunda sıkıntılar olabileceğini anltattı. Ardından bundan rahatsız olacak futbolcuların ayrılmakta serbest olduğunu söyledi.

Söz alan kaptan Alex'in "Ailemle birlikte İstanbul'da kendimize bir yaşam kurduk. Yaşanacak süreç ne olursa olsun beni etkilemeyecek. Gerekirse bir yıl boyunca para almadan oynarım" dediği bildirildi. Santos da İstanbul'da yeni bir eve taşındığını, hamile eşinin çocuklarını İstanbul'da doğurmak istediğini anlattı. Diğer futbolcular da benzer fikirler ortaya koydu.

Bu açıklamalar üzerine Ali Koç'un "Hepinize saygım daha da arttı. Kararlarınız beni duygulandırdı. Ama bu maddi darboğazda gelen teklifler doğrultusunda bazı oyuncularla üzülerek ve mecburen yollarımızı ayırabiliriz" dediği kaydedildi. Takımdan ayrılacak kişilerin bu zorunluluk nedeniyle törenlerle yolcu edileceği de konuşuldu.

Sayfa Yükleniyor...