Giresunspor'dan hakem atamalarıyla ilgili açıklama

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Giresunspor, hakem atamalarıyla ilgili bir açıklama yayımladı. Açıklamada, "Dinlendirilen ve ceza alan hakemlerin ilk müsabakalarını takımımızın maçlarına denk getirilmesi yönündeki tercihin sadece sistemsel bir hatadan kaynaklı olduğuna inanmak istiyoruz." ifadeleri yer aldı.

NTV Spor 04.02.2023 - 17:52

Spor Toto Süper Lig'in 23. haftasında Giresunspor, 6 Şubat Pazartesi günü Kayserispor'u ağırlayacak.

Karşılaşma öncesinde Giresunspor hakem atamalarıyla ilgili bir açıklama yayımladı.

Kulüpten yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı, "Spor Toto Süper Lig’in 16. haftasında oynanan D.G. Sivasspor - Galatasaray maçında vermiş olduğu yanlış kararlarla gündeme gelen hakem Erkan Özdamar’ın, Giresunspor’umuz için büyük önem taşıyan bu hafta oynayacağımız Y. Kayserispor maçının hakemi olarak atanmasından ciddi şekilde rahatsız olduğumuzun bilinmesini isteriz. Söz konusu maç sonrası spor kamuoyunun büyük tepkisine neden olan ve uzun bir süre görev verilmesini beklemediğimiz hakem Özdamar'ın, henüz yaşanan olaylar dahi unutulmamışken kısa bir süre sonra B. Giresunspor - Y. Kayserispor maçına atanması anlam veremediğimiz bir durumu ortaya çıkarmıştır. Özellikle; Ali Palabıyık 6 hafta, Hüseyin Göçek 5 hafta, Bahattin Şimşek ise 6 hafta görev almayıp ilk maçlarına bizim karşılaşmalarımızda başlaması ise tesadüften öte bir durum oluşturmuştur. "Her gün yeni bir hakem olayı ile karşı karşıya kaldığımız bu günlerde, bu tarz atamalar ile ligde verdiğimiz mücadeleye gölge düşürülmesine asla müsaade etmeyeceğimiz gibi maç içerisinde verilecek kararların da yakından takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz."

Açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi, "Bitexen Giresunspor Kulübü olarak, hakemlerimizi atayan yapay zeka nasıl çalışıyor bilemiyoruz ancak dinlendirilen ve ceza alan hakemlerin ilk müsabakalarını takımımızın maçlarına denk getirilmesi yönündeki tercihin sadece sistemsel bir hatadan kaynaklı olduğuna inanmak istiyoruz."

Sayfa Yükleniyor...