Giresunspor'dan 'küme düşme kaldırılsın' başvurusu

2022-23 sezonunda Süper Lig'de mücadele eden Giresunspor, bu sezon küme düşmenin kaldırılması için başvuru yaptıklarını açıkladı. Konuyla ilgili konuşan Başkan Nahid Ramazan Yamak, "Haksız olarak yaşadığımız, hakkımızın yenildiği, yarışma halinde değiştirilen kuralların olduğu bir sezonu geride bıraktık" dedi.

Haber Merkezi - NTV Spor 09.06.2023 - 15:07
Son Güncelleme: 09.06.2023 - 14:58
Giresunspor'dan 'küme düşme kaldırılsın' başvurusu

Giresunspor Başkanı Nahid Ramazan Yamak, küme düşmenin kaldırılması için Türkiye Federasyonuna (TFF) başvuru yaptıklarını söyledi.

"YARIŞMA HALİNDE DEĞİŞTİRİLEN KURALLARIN OLDUĞU BİR SEZONU GERİDE BIRAKTIK"

Yamak, Çotanak Spor Kompleksi'nde düzenlediği basın toplantısında, içinde bulundukları durumdan dolayı taraftarlardan özür diledi. Süper Lig'den düştüklerini ve söyleyecek çok fazla söz olduğunu ancak devam eden bir süreç yaşandığını belirten Yamak, "Haksız olarak yaşadığımız, hakkımızın yenildiği, yarışma halinde değiştirilen kuralların olduğu bir sezonu geride bıraktık." dedi.

SPOR TOTO SÜPER LİG HABERLERİ

Asrın felaketinin yaşanması, Dünya Kupası nedeniyle lige 45 gün ara verilmesi, ayrıca seçimler nedeniyle verilen araları hatırlatan Yamak, tüm bunları diğer takımlar gibi kendilerini de etkilediğini söyledi.

Yamak, haklarını savunmak adına konuyla ilgili görüşlerini bir süredir ifade ettiklerini anımsatarak, TFF'ye bu konuda itiraz yaptıklarını vurguladı.

⚽️👉

"EN BÜYÜK HATAMIZ ESKİ HOCAMIZI HIZLI BİR ŞEKİLDE DEĞİŞTİRMEMEK OLDU"

En büyük hatalarının eski hocalarını hızlı bir şekilde değiştirmemek olduğunu kaydeden Yamak, "Bizim de hatalarımız olmuştur. Kamuoyunda da sıkça bahsedildiği gibi en büyük hatamız, eski hocamızı hızlı bir şekilde değiştirmemek olmuştur. Bunu kabul ediyorum, sorumluluğunu kulüp başkanı olarak alıyorum" ifadelerini kullandı.

📈SPOR TOTO SÜPER LİG PUAN DURUMU📈

Sayfa Yükleniyor...