Göz bebeğine sahip çıkmak istiyor: Beckham'ın MANU planı

İngiliz efsane futbolcu David Beckham, altyapısında oynadığı ve yıldızlaştığı Manchester United'ı satın almak istiyor.

NTV Spor 24.11.2022 - 18:43
Göz bebeğine sahip çıkmak istiyor: Beckham'ın MANU planı

Yakın zamanda 'ın sahibi Glazer ailesi, kulüp için yeni stratejik fırsatlar aradıklarını açıklamıştı. 

Hali hazırda United taraftarıyla arası iyi olmayan Glazer ailesinin kulübü satmak da dahil olmak üzere yeni plan arayışı bulunuyor. 

Manchester United taraftarı, 2005 yılında Glazer ailesi takımı devraldığından beri protestolarını sürdürüyor. 

17 yıl önce kulübü satın almalarına karşın taraftarla yıldızı bir türlü barışmayan Glazer ailesinin, 9 milyar Pound'a satış yapmak istediği bildirildi. Amerikalı aile, 2005'te Manchester United'ı 790 milyon Pound'a satın almış, 2012'de ise yüzde 10'luk hisseyi daha sonra da bir kısım hisse daha satmıştı. 

Beckham'ın gözü United'ta 

Financial Times'ın haberine göre; eski Manchester United oyuncusu da takımı satın almayı planlayanlar arasında yer alıyor. 

Yine haberde yer alan bilgiye göre; kulüp sahiplerinin, Amerika Birleşik Devletleri'nde kulübünün de sahibi olan Beckham'dan yardım isteyebileceği ifade ediliyor. 

Sir Alex Ferguson önderliğinde United ile 6 Şampiyonluğu, 2 FA Kupası ve 1 Şampiyonlar Ligi kazanan 47 yaşındaki emekli futbolcunun daha önce de satın alma için imkanları araştırdığı belirtiliyor. 

Serveti yetmeyebilir ama ortaklık şansı var

Tahmini 370 Milyon Sterlin serveti bulunduğu iddia edilen David Beckham'ın kulübün 6 Milyar Sterlinlik fiyat etiketini karşılama şansı düşük olsa da, bir ortaklığın içerisinde yer alarak kulübün yeni sahipleri arasında yer alabileceği ifade edildi. 

Olası diğer adaylar

Manchester United taraftarı olduğu bilinen Jim Ratcliffe, kulübü satın almak için ilgisinin olduğunu 2022 başlarında açıklamıştı. 

Bisiklet takımları olan Nice ve Ineos Grenadiers'in de sahibi olan Ratcliffe, 13 Milyar Dolar civarında olan yüklü servetiyle dikkat çekiyor. 

Birleşik Arap Emirlikleri Devleti'nin de Kırmızı Şeytanlar'ın satın alması ile ilgilenenler arasında olduğu belirtiliyor. 

Yine Premier Lig ekibi olan Crystal Palace'ın da yatırımcıları arasında yer alan Josh Harris ve David Blitzer'ın da adı kulüple anılıyor. 

Sayfa Yükleniyor...