Gözaltına alınan Perulu kaleci serbest bırakıldı

İspanyol polisine saldırdığı gerekçesiyle gözaltına alınan Peru Milli Futbol Takımı'nın kalecisi Pedro Gallese serbest bırakıldı.

NTV Spor 28.03.2023 - 18:18
Gözaltına alınan Perulu kaleci serbest bırakıldı

Milli Takımı, ile yapacağı hazırlık maçı için İspanya'nın başkenti Madrid'e gitti.

Madrid'de kaldıkları otele dün akşam gelen Peru Milli Takımı, bu kentte yaşayan Peruluların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Otel önünde güvenlik koridoru oluşturan İspanyol polisi, bazı futbolcuların taraftarlarıyla selamlaşmasını engelledi.

Karşılıklı itişmelerle çıkan olayların ardından Peru Milli Takımı'nın kalecisi 'nin polise yumruk attığı gerekçesiyle gece gözaltına alındığı ve karakolda bir süre bekletildikten sonra sabaha karşı serbest bırakıldığı bildirildi.

⚽ FUTBOL HABERLERİ

Gallese dışında milli futbolculardan Jose Carvalho ve Alex Varela'nın da karakola giderek, takım arkadaşını yalnız bırakmadığı belirtildi. Serbest kaldıktan sonra Peru televizyonuna açıklama yapan 33 yaşındaki Gallese, "Buraya gelen vatandaşlarımızı selamlamak istiyorduk, bize yumruk atmaya başladılar." dedi.

Olayla ilgili açıklama yapan Peru Federasyonu da milli Gallese'ye destek vererek, gerçeğin ortaya çıkması için yetkililere yardımcı olacaklarını duyurdu.

Peru Dışişleri Bakanlığı da "tüm milli futbolcuların fiziksel güvenliğinin garanti edileceğini ve ilgili makamlardan gerçeklerin derhal aydınlatılmasını talep edeceğini" açıkladı.

Madrid Valisi Mercedes Gonzalez ise otel kapısında futbolcuların güvenliğini sağlamaya çalışan polis ekibine bir futbolcunun saldırdığını söyledi. Peru ile Fas milli takımları hazırlık maçında bu akşam Civitas Metropolitano Stadı'nda karşı karşıya gelecek.

Sayfa Yükleniyor...