Kadro yapılanmasındaki Göztepe'nin İrfan Can Eğribayat kararı

Spor Toto Süper Lig'e veda edip 1. Lig'in yolunu tutan Göztepe devir işlemlerinde sona yaklaşırken, kadro yapılanması da en kısa zamanda başlayacak.

DHA 07.06.2022 - 12:06
Son Güncelleme: 07.06.2022 - 12:15
Göztepe'de kadro yapılanması başlıyor

Danimarkalı spor adamı ve iş insanı Rasmus Ankersen’in Sırp milyarder Dragan Solak’la ortak olduğu Sport Republic şirketiyle kulüp hisselerinin çoğunluğunun devri konusunda prensip anlaşmasına varan sarı-kırmızılı kurmaylar yeni ekiple yemekte buluştu. Bir araya gelen ve Sport Republic şirketinin yöneticileri kulübün geleceği ve yapılanması konusunda fikir alış verişinde bulundu.

- Hüseyin Eroğlu sesleri

Yeniden 'e yükselme hedefiyle yola çıkacak Göztepe'de hisselerin yüzde 70'ini elinde bulunduracak şirket, futbolla ilgili tüm kararları alacak. Mevcut yönetim ise teknik adam ve özellikle yerli oyuncu seçiminde Ankersen'e yardımcı olacak. 

İlk olarak yeni çalıştırıcıyı belirleyecek olan sarı-kırmızılılar, Altınordu'da ayrılan Hüseyin Eroğlu ismini gündeme getirdi. Adı Galatasaray'la direktörlüğü için de anılan Eroğlu ile yakın zamanda bir görüşme gerçekleştirileceği ifade edildi. Mevcut yönetimin Hüseyin Eroğlu'nu Rasmus Ankersen'e önerdiği öğrenildi.

- İç transferde son durum

Göztepe'de satış listesine konan kaptan ve stoper 'ın da durumları yeni gelecek teknik ekibin raporuna göre şekillenecek. Taraftarlarla gerginlik yaşayan ve daha sonra süresiz kadro dışı bırakılan kaleci ise kesin olarak bonservisiyle gönderilecek.

Rasmus Ankersen'in ise bir an önce Süper Lig'e dönülmesi için ciddi yatırımlar yapacağı ve kadro kalitesini üst seviyeye çıkaracağı kaydedildi.

Göztepe'den ayrılan sağ bek Murat Paluli ise Süper Lig ekibi Sivasspor'a imza attı.

Sayfa Yükleniyor...