Hakemin başına tekme atan futbolcunun cezası belli oldu

Sao Paulo RS forması giyen William Ribeiro, Guarani maçında orta hakem Rodrigo Crivellaro’nun kafasına tekme attığı için spordan 2 yıl men edildi.

NTV Spor 19.10.2021 - 20:15 | Son Güncelleme: 19.10.2021 - 20:18

Brezilya'da 2. Futbol Ligi'nde oynanan Guarani - Sao Paulo maçının 60. dakikasında hakemin başına tekme atan William Ribeiro spordan 2 yıl men edildi.

30 yaşındaki 2023 yılına kadar futbol oynayamayacak. Brezilyalı futbolcu olay hakkında, "Hata yaptım. Yaptığım şey doğru değildi. Çok üzgünüm. O an çıldırdım ve yanlış davrandım. Bana ne olduğunu açıklayamam. Sadece gözlerim karardı." diye konuştu.

Neler yaşandı?

Sport Club Sao Paulo'nun futbolcusu William Ribeiro, lig maçında kendisine faul vermesinin ardından hakeme saldırdı. İkinci yarının 14. dakikasında oyun durdurulurken, hakem Rodrigo Crivellaro hastaneye kaldırıldı.

Brezilya basını hakem Crivellaro'nun sağlık durumunun iyi olduğunu ve hastaneden taburcu edildiğini paylaştı.

Davadan sorumlu avukat, UOL web sitesine verdiği demeçte, "Kendisini cinayete teşebbüsle suçlamaya karar verdim çünkü davaya ilişkin görüşüme göre ölümcül bir sonuç verme riskini gördüm" ifadelerini kullandı.

Olay, Sport Club Sao Paulo'nun 113. yıldönümünde gerçekleşti. Kulüp, yaşananları 'tarihteki en üzücü olaylardan biri' olarak nitelendirdi ve tutuklanan Ribeiro'nun sözleşmesini feshetti.

Sayfa Yükleniyor...