Hapis cezasına çarptırılan Dani Alves'e bir şok daha

Cinsel saldırı suçundan 4.5 yıl hapis cezasına çarptırılan Dani Alves'e bir darbe de eski takımı Barcelona'dan geldi. Katalan devi, efsane futbolcunun kulüp tarihindeki statüsünü değiştirdi.

Haber Merkezi - NTV Spor 27.02.2024 - 17:07
Hapis cezasına çarptırılan Dani Alves'e bir şok daha

, cinsel saldırı suçundan 4.5 yıl cezasına çarptırılan eski futbolcusu için harekete geçti. Kulüp, Dani Alves için çarpıcı bir karar aldı.

DANI ALVES'İN ADI EFSANELER LİSTESİNDEN ÇIKARILDI

Diario Sport'ta yer alan habere göre, Dani Alves'in 4.5 yıl hapis cezasının kesinleşmesinin ardından Barcelona, Alves'in adını 102 eski futbolcunun yer aldığı Barcelona efsaneler listesi grubundan çıkardı.

NE OLMUŞTU?

Barselona kentindeki bir diskotekte 30 Aralık 2022 gecesi 23 yaşındaki bir kadına cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan Alves, 20 Ocak'ta Meksika'dan Barselona'ya geldikten sonra gözaltına alınmış ardından çıkartıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

İfadelerini üç kez değiştiren, son olarak "cinsel ilişkiyi kabul ederek, eşine karşı sadakatsizliğini gizlemek ve eşini korumak için ilk ifadelerinde yalan söylediğini" belirten 39 yaşındaki Alves, bulunduğu Brains 1 Cezaevinden güvenlik gerekçesiyle 23 Ocak'ta Brains 2 Cezaevine nakledilmişti.

Alves'in manken eşi Joana Sanz da cinsel saldırı iddialarının ardından Brezilyalı futbolcudan ayrıldığını açıklamıştı.

Kariyerinde Sevilla, Barcelona, Juventus, Paris Saint-Germain ve Sao Paulo gibi takımlarda oynayan Alves'in, cinsel saldırı suçlamasıyla Barselona'da tutuklanmasının ardından son olarak forma giydiği Meksika ekibi UNAM'daki sözleşmesi feshedilmişti.

Sayfa Yükleniyor...