Hasan Arat: 23 yıllık bir devir kapanıyor

Beşiktaş'ta başkan adaylarından Hasan Arat NTV'ye açıklamalarda bulundu. Hasan Arat, Rıza Çalımbay göreve gelmeden önce Bayern Münih ve Almanya Milli Takımı'nın eski teknik direktörü Hansi Flick'le görüştüğünü söyledi. Arat, siyah-beyazlı takımdaki seçime ilişkinse şu ifadeleri kullandı, "Bugün Beşiktaş'ta bir devir kapandı. 23 yıllık bir devir kapanıyor. Yarın göreceksiniz. Beşiktaş'ı Beşiktaşlılar yönetecek."

Haber Merkezi - NTV Spor 02.12.2023 - 23:12
Son Güncelleme: 03.12.2023 - 00:11
Hasan Arat: 23 yıllık bir devir kapanıyor

'ta olağanüstü seçimli genel kurul 3 Aralık Pazar günü gerçekleştirilecek.

Seçim öncesinde başkan adaylarından , NTV'ye açıklamalarda bulundu.

"23 yıllık bir devir kapanıyor"

'ta bugün yapılacak başkanlık seçimine ilişkin Arat, "Mali genel kurul. Bizim için tek önemi vardır. Biz ibra etmedik. İbra edilmemesi için çalışmadık. Çok disiplinli hareket ettik. Bugün provakasyon olacağını biliyorduk. Saldırtmaya kaldırdılar. Ekibimiz çok disiplinli davrandı. Bugün Beşiktaş'ta bir devir kapandı. 23 yıllık bir devir kapanıyor. Yarın göreceksiniz. Beşiktaş'ı Beşiktaşlılar yönetecek. İbra oylamasında karşı adayın salonda olmaması onların devamı olduğunu çok net gösteriyor. İlk önce Dikilitaş'a gittim. Dikilitaş'tan Süleyman Seba Salonu'nda hentbol maçına gittim. Sonrasında Sinan Erdem'de maça gittim. Taraftarların arasında şahane bir şey yaşadık. Beşiktaşlılık bu. Kendinize özel ölçüler, pozisyonlar biçmeyeceksiniz. Bütün kulüp Serdal Adalı'ya çalışıyor, insaf ya. VAR'dan hep yakalandılar. Yarın Türkiye'nin onurlu emniyeti, penaltı hareketlerinde onları yakalayacak. Yarın ceza sahasında oyuncu düşürmeye kalkmayın. Sahte kimliklerle gelmeyin." dedi.

"Turuncu liste Beşiktaş'ın çözümüdür"

Seçimle ilgili sözlerini srüdüren Arat, "Bizim saat saat verilerimiz elinde. Teknolojik çalışıyoruz. İftiralarla kampanya yapmıyoruz. Nasıl yönetim kurulu üyelerimi karalamak için konuşma yaptırtırsınız? Yarın Beşiktaşlı gelecek alacak turuncu listeyi alacak, sandıkları patlatacak. Turuncu liste Beşiktaş'ın çözümüdür. Mutlaka gelip oyunu kullansın Beşiktaşlılar." açıklamasında bulundu.

Beşiktaş'ın UEFA Avrupa Konferans Ligi'ndeki Club Brugge maçına ilişkinse Hasan Arat şunları söyledi, "Beşiktaş, Club Brugge'e nasıl 5-0 yenilir? Neyi konuşuyoruz? Böyle bir şey olabilir mi? Beşiktaş bu duruma düşüyor, hala alkış peşindeler. Neyi alkışlıyorsunuz? O zaman biz niye genel kurula gidiyoruz? Beşiktaş'ta büyük başkan olmaz, en büyük Beşiktaş'tır."

"Bugün itiraf ettiler"

Hasan Arat, teknik direktör değişiminin geç yapıldığını belirterek, ""6 Ekim'de teknik direktörü değiştirselerdi bunlar yaşanmazdı. Bırakın diyoruz bırakmıyorlar. Olağanüstü kararlar alındığında başkan ve yönetim istifa eder, 30 günde seçime gidilir. Planlar yaptılar. Paraları kırdırdılar. Bugün itiraf ettiler. Bunu etik olarak yapamazsınız. 50 gün sonra seçime gidecek yönetim gelirleri kırdıramaz. Federasyona gidip gelecek gelirlerle ilgili para istediler. Sizin ne hakkınız var 2 sene sonraki gelirleri almaya?" dedi.

"Bu formayı giyen herkes şampiyon olmak zorundadır"

Basketbolda Beşiktaş ve Bahçeşehir Koleji'nin birleşeceğini belirten Arat, "Bizim hedeflerimiz kendi hedeflerimiz. Bizim büyük Beşiktaş hayalimiz var. Beşiktaş, Bahçeşehir'le birleşecek ve EuroLeague'e girecek. Yılda 2 milyon euro akademi parası verdi. Bizim yönetim kurulu üyemiz Feyyaz Uçar. Futbolu Beşiktaşlılar yönetecek. Biz hayali gerçekleştiriyoruz. Bizim hayalimiz var. Bu formayı giyen herkes şampiyon olmak zorundadır. Bu hedefleriniz olmadan yola çıkamazsınız." açıklamasında bulundu.

Al-Nassr görüşmesi

Hasan Arat, Suudi Arabistan ekibi Al-Nassr'la yaptığı görüşmeyle ilgili, "Ben isim vermem. Ben kurumlarla görüştüm. Oyuncular için öncelik vereceklerini söyledi. Bütün takımın analizini yaptık. Bunu yurtdışında yaptık. Yurt içinde Samet hocamız yaptı." dedi.

Teknik direktör açıklaması

Beşiktaş Teknik Direktörü Rıza Çalımbay'ın göreve gelmesinden önce Bayern Münih ve Almanya Milli Takımı'nın eski teknik direktörü Fansi Flick'le görüştüğünü söyleyen Hasan Arat, "Rıza hoca gelmeden önce Hansi Flick'le görüştüm. İlk görüştüğüm isimdi. A ve B alternatiflerimiz vardı. Rıza Çalımbay ve Sergen Yalçın'dı. Yabancı isimlerde ilk sırada Flick vardı." açıklamasında bulundu.

"Süleyman Abi'nin evini müze yapacağız"

Süleyman Seba'nın evinin müze yapılacağını söyleyen Arat sözlerini şöyle tamamladı, "En büyük hayalim seçildikten sonra büyük bir Beşiktaş buluşması olacak Anıtkabir'de. Yarınki konuşmamda da bir tane bir şey söyleyeceğim. Süleyman Abi'nin evini müze yapacağız. O evi müze yapacağız Vişnezade'deki."

Sayfa Yükleniyor...