Hatayspor'a yeni antrenman sahası

Deprem nedeniyle bu sezon Süper Lig'den çekilmek zorunda kalan Hatayspor'un, tesisleri zarar gördüğü için gelecek sezon antrenmanlarını Mersin'in Erdemli ilçesindeki tesislerde yapacak.

Bora Eğriçayır - NTV Spor 10.05.2023 - 20:25
Hatayspor'a yeni antrenman sahası

Türkiye Federasyonu (TFF) Başkanı , “, 6 Şubat depreminden sonra ligden çekilmek zorunda kaldı. Tesisleri zarar gördüğü için gelecek sezon antrenmanlarını ve kalacak yer olarak ’de bulunan Atış Poligonu'ndaki tesisi kullanacak” dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi beraberinde Erdemli Kaymakamı Aydın Tetikoğlu, Hatayspor Kulübü Başkanı Aydın Toksöz, Teknik Direktör ile birlikte Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Türkiye’nin en büyük atış poligonu özelliğine sahip Erdemli Atış Poligonu tesislerini gezerek tesis hakkında Erdemli Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ferhat Keskin’den bilgi aldı.

SPOR TOTO SÜPER LİG HABERLERİ

Federasyon Başkanı Mehmet Büyükekşi yaptığı açıklamada, “Hatayspor, 6 şubat depreminden sonra tesisleri zarar gördüğü için antrenman yapacak yer konusunda çalışmalar yapıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığımız Hatayspor için burayı kendi tesisleri yapılana kadar tahsis etti. En az bir yıl boyunca burada misafir olarak kalacaklar ve antrenmanlarını burada yapacaklar. Bugün tesisimizi gezdik ve çok güzel bir tesis ancak futbol sahası eksiği bulunmaktadır. Onun için yapımına başlanılan sahamızı da gördük. Antrenman için buraya 2 adet futbol sahası yapılacak. İnşallah kısa sürede antrenman yapılacak saha da yapıldıktan sonra bir eksiği kalmayacak. Ayrıca Hatayspor gelecek sezon maçlarını da Stadı'nda yapacak. Bu çalışmalara Türkiye Futbol Federasyonu olarak gereken desteği vereceğiz” dedi.

Başkan Büyükekşi, tesis gezisinin ardından Türkiye Atıcılık Şampiyonası madalya törenine katılarak, dereceye giren sporculara madalyalarını takdim etti.

Sayfa Yükleniyor...