"Hem ligde hem kupada zirveye ilerliyoruz"

Galatasaray İkinci Başkanı Metin Öztürk, Türkiye Kupası'ndaki Keçiörengücü eşleşmesini değerlendirdi.

NTV Spor 11.11.2022 - 16:57
"Hem ligde hem kupada zirveye ilerliyoruz"

Kulübü İkinci Başkanı Metin Öztürk, mücadelesinin kendileri için önemli tarafının, sporda barış ve dostluğu simgelemesi olduğunu söyledi.

Türkiye Federasyonu Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde gerçekleştirilen Ziraat Türkiye Kupası 5. Eleme Turu kura çekimine katılan Metin Öztürk, ile eşleşmelerini değerlendirdi.

Elemeler sürdükçe takım sayısının azaldığını ve rakiplerin güçlendiğini vurgulayan Öztürk, "Ziraat Türkiye Kupası'nın bizim için en önemli tarafı, sporun barış, dostluk tarafının en önemli simgesi olması. Kastamonuspor ile oynadık, Ofspor ile oynadık, şimdi Keçiörengücü ile oynuyoruz. Kendi ligimiz dışında Türkiye'nin dört bir yanından sporcu dostları ağırlıyoruz." diye konuştu.

Spor Toto Süper Lig'de derin bir kadroyla mücadele verdiklerini ifade eden Öztürk, şöyle devam etti:

"Bu sene bu konuda bizler gerçekten şanslıyız. Dursun Başkanımız liderliğinde müthiş bir ekip kuruldu. Fakat oynatamadığımız, deneyemediğimiz birçok oyuncumuz oluyor. Türkiye Kupası sebebiyle hem Süper Lig'de hem Türkiye Kupası'nda zirveye doğru ilerliyoruz. Sakatlık olmamasını temenni ediyorum. Mathias Ross nazara geldi, en son maçta sakatlandı ve iki ay yok. Bizim için sporcu sağlığı maç kazanmak kadar önemli. Onların her biri ekmeklerini bu sayede kazanıyorlar. Umarım Mathias kısa sürede aramıza katılır. Çok geçmiş olsun."

Sayfa Yükleniyor...