"Her şey Kadıköy'de belli olacak"

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Ziraat Türkiye Kupası'nda 2-1 kazandıkları Fenerbahçe mücadelesini değerlendirdi.

NTV Spor 03.03.2020 - 22:48 | Son Güncelleme: 04.03.2020 - 00:06

Trabzonspor Kulubü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Ziraat Türkiye Kupası yarı finalinde Fenerbahçe'yi 2-1 yendikler karşılaşmayı yöneten hakem Yaşar Kemal Uğurlu'yla ilgili olarak, "Hoca ya yorgundu ya formsuzdu ya da maça konsantre olamadı ama kendisine yakışmadı." dedi.

Ağaoğlu, maçın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İdlib'de gerçekleştirilen Bahar Kalkanı Operasyonu'nu hatırlatan Ağaoğlu, "Şehidimiz var. Trabzonlu bir kardeşimizi kaybettik. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Böylesine acıları yaşadığımız günlerde içimden futbol konuşmak gelmiyor. Maçı değerlendirecek olursak 2-1'lik skor avantaj değil ama dezavantaj da değil. Kadıköy'e avantaj sayılmayacak ama mücadelenin neticesinin orada belli olacağı bir maça gideceğiz. İki maç arasında 40-45 günlük bir süre olması herhalde her iki takım için de iyi olacak. Çünkü biz de çok yoğun bir maç trafiğine giriyoruz." ifadelerini kullandı.

"Yaşar Kemal Uğurlu'ya hiç yakışmadı"

Karşılaşmayı yöneten hakem Yaşar Kemal Uğurlu'yu eleştiren Ağaoğlu, "Hakem kararlarına gelince tartışılacak birçok pozisyon var. Benim beğendiğim hakemlerden birisi ama Yaşar Kemal Uğurlu'ya hiç yakışmadı. Neticede bir yarı final maçı. Türkiye'nin de en formda hakemlerinden birisi. Hoca ya yorgundu ya formsuzdu ya da maça konsantre olamadı ama kendisine yakışmadı." diye konuştu.

Süper Lig'in 28. haftasında Aytemiz Alanyaspor'la oynayacakları karşılaşmanın milli maç arasında oynanacak olmasına değinen Ağaoğlu, "Milli maç arasından sonra cuma günü Alanyaspor maçını koymuşlar. Federasyonla görüştüğümüz zaman 'yayıncı kuruluşun isteği doğrultusunda' dediler. Bizim 10 milli maç oynayacak oyuncumuz var. Bunlardan biri Gana, diğeri Meksika'dan gelecek. Herhalde Novak maç saatine Alanyaspor'da ya olur ya olmaz. Bu planlamayı yaparken ne düşündüklerini anlamakta zorlanıyorum. Federasyon topu yayıncı kuruluşa attı. Yayıncı kuruluştan da şu ana kadar muhatap bulamadık. Ama kesinlikle bu maçın gününün değişmesi lazım. Bunlar hoş şeyler değil. Bunların ince hesaplanması lazım. Umut ediyorum ki vermiş oldukları karardan bir an önce dönerler. Zorlu bir maç trafiği. Cumartesi günü Antep'e gidiyoruz. Salı günü Malatya ile sonra gelip Başakşehir ile oynayacağız. Sonra Göztepe'ye gideceğiz. Maç maç değerlendirmek zorundayız. Hiç bir maç kolay değil. Bütün takımların hepsi zorlu bir viraja girdi. Bu da köprüden önceki son çıkış. En az hata yapan, daha fazla mücadele eden arzu ettiği noktaya ulaşacak. Ligin son haftasına kadar da bu mücadele süreceği için son hafta ipi göğüsleyecek veya alt taraftakiler de kendilerini kurtaracaklar." dedi.

Ahmet Ağaoğlu, Sturridge'nin sözleşmesinin feshedilmesiyle ilgili soru üzerine ise "Yapılan doğru işleri başarı olarak değerlendirmek bana göre yanlış. En iyi şekilde görevimizi yapmak zorundayız. Yaşananları KAP bildirgesinde açıkladık. İleriye dönük bütün alacaklarından vazgeçti. Kendisine de sonraki kariyerinde başarı diliyoruz. Öyle veya böyle takımımıza hizmet etti. İyi bir oyuncuydu. Karakter olarak baktığımızda ayrılırken sergilediği karakter nasıl bir oyuncu olduğunu gözler önüne seriyor. Çünkü bu şehirden hak etmediği parayı alarak giden insanların sayısı az değil. Özellikle biz yönetime geldiğimizde sözleşmesi feshedilip ileriye dönük alacakları olan ve ondan dolayı FIFA, UEFA, TFF'de dosyaları olan oyuncu ve teknik adamların sayısı azımsanmayacak kadar çoktu." değerlendirmesinde bulundu.

Sayfa Yükleniyor...