Hollanda'da 19 Haziran hazırlığı

Hollanda Futbol Federasyonu'nun (KNVB) ligi 19 Haziran'da seyircisiz başlatmayı planladığı bildirildi.

NTV Spor

07.04.2020 - 20:15 | Son Güncelleme: 08.04.2020 - 11:24

Holanda basınında yer alan haberlere göre, ertelenen Hollanda Ligi'nin 19 Haziran'da başlatılması planlanıyor. 2 bin kişinin corona virüs salgını nedeniyle öldüğü ülkede, kulüpler Mayıs'ın ortalarında çalışmalara başlayacak.

Bazı kulüpler sezonun geri kalan bölümünün iptal edilmesini isterken; KNVB, UEFA'nın isteği doğrultusunda ligi tamamlamak için çalışmalarını sürdürüyor. Federasyondan resmi açıklama gelmese de 1. ve 2. ligler, 19-21 Haziran'da başlayacak. Ancak karşılaşmalar seyircisiz oynanacak. Feyenoord ile FC Utrecht arasında oynanacak Hollanda Kupası'nın tarihi hala belirlenmedi; düşme ve lige çıkma play-off'larının ise daha kısa sürede tamamlanması planlanıyor.

Konuyla ilgili video konferans toplantısına 1. ve 2. Lig kulüpleri yetkilileri, oyuncular birliği ve hakem temsilcileri ile naklen yayın şirket yöneticileriyle taraftar birlikleri katıldığı ve bu yönde karar aldığı belirtildi.  

Geçen hafta Hollanda Ligi'nin ilk 4'teki 3 takımı Ajax, Alkmaar ve PSV Eindhoven ligin ertelenmesini istemiş ve KNVB'yi ligi tamamlamaya çalıştığı için eleştirmişti.

Sayfa Yükleniyor...