Hüseyin Avni Aker'in zemini yenileniyor

Trabzonspor'un Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nun zemin yenileme çalışmalarına başlandı.

NTV Spor

10.10.2011 - 15:02

Trabzonspor'un maçlarını oynadığı Hüseyin Avni Aker Stadı'nda saha zemininin yenilenmesi için Hollanda'dan gelen ekipler çalışma yapıyor. Beraberlerinde getirdikleri araçlarla sahanın zeminini tamamen söken ekip, yeni çimlerin ekilmesi öncesi harmanlama işlemine başladı.

Çalışmayla ilgili açıklamada bulunan stat müdürü Alparslan Özdemir, eski zeminin temizlenmesinin ardından ekiplerin şu anda toprağı harmanladıklarını belirterek, ''Yarından itibaren Hollanda'dan gelecek çimlerin zemine ekimine başlanacak. Maliyeti yaklaşık 300 bin Avro civarında olacak. Sözleşmeye göre çimler stat toprağıyla uyumlu ve şu anda dünyadaki en kaliteli çimlerden'' dedi.

Özdemir, zeminin 14 Ekim Cuma günü Trabzonspor'un Ankaragücü ile yapacağı maça yetişip yetişmeyeceği yönündeki soruya ise ''Tırlar şu anda yoldalar, mutlaka yetişecek'' yanıtını verdi.

Temmuz ayı sonunda Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları'nın açılış ve kapanış törenlerine ev sahipliği yapan stadın zemini, bozulması nedeniyle bakım ve onarıma alınmış, maçların oynanmasının ardından daha da bozulunca Trabzonspor Kulübü zeminin yenilenmesi için Hollandalı bir firmayla anlaşmıştı.

Sayfa Yükleniyor...