Igor Tudor, Galatasaray'a mı dönüyor?

İtalyan gazeteci Nicolo Schira'nın iddiasına göre Galatasaray, Domenec Torrent ile yolları ayırırsa Igor Tudor sarı-kırmızılı ekibe dönebilir.

NTV Spor 22.05.2022 - 18:59

Galatasaray'da başkanlık seçimi yaklaşırken teknik direktör konusunda da belirsizlik sürüyor.

Domenec Torrent'in sarı-kırmızılı ekipteki sözleşmesinin bitimine bir yıl daha var. Ancak mevcut başkan adayları, Torrent ile çalışmaya sıcak bakmıyor.

İtalyan gazeteci Nicolo Schira, Galatasaray'ın Domenec Torrent ile yolları ayırması durumunda Igor Tudor'un göreve getirilebileceğini öne sürdü. Galatasaray sportif direktörü Sensibile'nin Tudor'u beğendiği ve bu hamlede rol alabileceği öne sürüldü.

Igor Tudor'u Dursun Özbek göreve getirdi

Igor Tudor, 2016-17 sezonu devam ederken Galatasaray teknik direktörlüğüne getirilmişti. Sarı-kırmızılı kulüpte dönemin başkanı Dursun Özbek'ti. Özbek, Galatasaray'ın mevcut başkan adaylarından bir tanesi.

2017-18 sezonu devam ederken Galatasaray'da başkanlık seçimini kaybeden Dursun Özbek kulüpteki görevini Mustafa Cengiz'e bırakmış ve ardından Cengiz yönetimi Tudor ile yollarını ayırıp Fatih Terim'i göreve getirmişti.

Bu sezon Serie A'nın dördüncü haftasından itibaren Hellas Verona'nın başına geçen Tudor, İtalyan ekibinde aldığı iyi sonuçlarla dikkat çekti. Verona, 53 puan topladığı sezonu sıralamada 9. bitirdi.

Sayfa Yükleniyor...