"İki haftadır taraftarlarımızı üzüyorduk"

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Mehmet Altıparmak, 3-2 kazandıkları Denizlispor maçı sonrası yaptığı açıklamada, çok önemli bir galibiyet aldıklarını söyledi.

NTV Spor 28.09.2021 - 00:02

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Mehmet Altıparmak, kazandıkları için mutlu olduklarını belirtip, tüm futbolcularını kutladı.

Oyuncularına çok zor bir maç olacağını söylediğini dile getiren Altıparmak,
"Çok önemli bir galibiyet aldık. Maça iyi başladık. Denizlispor belki ilk atağında golü buldu. Golü yememize rağmen oyun üstünlüğünü tekrar ele aldık. İlk yarının büyük bölümünü üstün oynadık. Girdiğimiz pozisyonları değerlendirebilsek belki maçı çok daha önce koparabilirdik. Devre arasında oyuncularımıza neler yapmamız gerektiğini anlattık ve ikinci yarı başında bulduğumuz golle beraberliği yakaladıktan sonra yavaş yavaş oyun üstünlüğünü ele aldık. İkinci golü bulduktan sonra rakibin üzerimize geleceğini biliyorduk ama bizim gibi takımların yememesi gereken çok talihsiz bir gol yedik. 2-2'den sonra tekrar 3-2'yi yakalayıp, skoru koruyup, üç puanı aldığımız için bütün oyuncularımı kutluyorum." dedi.

Altıparmak, amaçlarının tüm maçlarını kazanmak olduğunu vurgulayarak "Tüm takımlar birbirini yenebilir seviyede. Artık lig yavaş yavaş oturmaya başlıyor. Bu nedenle takımların hem oyunlarını hem de hedefleri doğrultusunda nereye gideceğini yavaş yavaş göreceğiz. Bizim de hedefimiz şampiyonluk ve üst lige çıkmak. Onun için içeride dışarıda kimle oynarsak oynayalım amacımız hep galip gelmekti. Bugün bunu başardık. İki haftadır taraftarlarımızı üzüyorduk, bu galibiyeti onlara armağan ediyoruz. Şimdi her şeyimizle pazar günü oynayacağımız Ümraniyespor maçına hazırlanacağız. Milli araya da iyi bir şekilde girmek istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...