İlkay Gündoğan: Şampiyonlar Ligi'ni bir Türk kazanacak

Manchester City ile Premier Lig'in ardından FA Cup'ı kazanan İlkay Gündoğan maç sonu açıklamalarda bulundu. Şampiyonlar Ligi finali hakkında konuşan tecrübeli oyuncu, "Hakan için de benim için de çok özel bir maç olacak. Şampiyonlar Ligi'ni bir Türk kaldıracak! Türkiyemizi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz." dedi.

Semanur Koçver - NTV Spor 03.06.2023 - 22:16
İlkay Gündoğan: Şampiyonlar Ligi'ni bir Türk kazanacak

finalinde 'ın formasını giydiği ve 'lu Inter eşleşti.

Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nda 10 Haziran 22.00'de oynanacak maç öncesinde Manchester City kaptanı İlkay Gündoğan açıklamalarda bulundu. Tecrübeli oyuncu Şampiyonlar Ligi kupasının bir Türk'ün elinde kaldırılacağını söyledi.

⚽️👉 HABERLERİ

İlk önce FA Cup finalindeki gollerini yorumlayan İlkay Gündoğan, "Bizim sürekli idmanda çalıştığımız bir şey. Topu hemen rakip kalenin önüne getirmek istiyoruz, Erling Haaland gibi bir oyuncunuz olursa bazen uzun topla beslemeniz gerekiyor. Gerçi o golde bana topu Erling mi indirdi defans mı indirdi tam emin değilim ama ayağıma tam denk geldi, vurdum, gol oldu. Çok şükür. Bizim için daha iyi bir başlangıç olamazdı. Daha sonra durum 1-1 oldu ama ikinci yarı çok iyi oynadık. Galibiyeti hak ettiğimizi düşünüyorum." dedi.

Şampiyonlar Ligi finali hakkında konuşan İlkay Gündoğan, "Hakan için de benim için de çok özel bir maç olacak. Şampiyonlar Ligi'ni bir Türk kaldıracak! Türkiyemizi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz.

Sayfa Yükleniyor...