Trabzonspor | Ahmet Ağaoğlu: İmza parası dünya futbolunun da bir gerçeği

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, kulüp olağan mali genel kurulunda açıklamalar yaptı, her yıl bir oyuncuyu ya yetiştirip ya da geliştirerek satmak zorunda olduğunu söyledi. Ağaoğlu, oyuncu transferlerleri sırasındaki imza parasının dünya futbolunun bir gerçeği olduğunu savundu.

NTV Spor 30.06.2021 - 13:19

Mali Genel Kurul'da açıklamalarda bulunan Ahmet Ağaoğlu, mali olarak ezeli rakiplere göre daha avantajlı olduklarını söşyledi. "Harcamalarımız TFF'nin harcama limitleri ve UEFA'nın Finansal Fair-Play talepleriyle örtüşüyor. Bu konuda kimsenin en küçük bir şüphesi olmasın" diyen Ahmet Ağaoğlu şöyle konuştu,

"2 sezondur oyuncu satışı ile Trabzonspor'un eli rahat. Üstelik geçen sezonun ilk 9 ayı 210 milyon lira zararla kapatıldı. Son iki yıl içerisinde iki sermaye atrırımı yapılarak 100 milyon TL olan sermaye 500 milyon TL’ye yükseltilmiştir. Yapılan sermaye artırımı modeliyle kulübün kasasına karşılıksız olarak 210 milyon TL kaynak sağlanmıştır."

Trabzonspor'un her sene bir oyuncusunu ya yetiştirerek ya da geliştirerek satmak zorunda olduğunu kaydeden Ağaoğlu, "Yeniden yapılandırma Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın gündemindeydi. Bırakın borçları, faizlerini bile ödemelerinin mümkün olmadığını söylediler. Trabzonspor borçlarını rahatlıkla ödeyecebilecek durumda. Ancak mali disiplini sürdürmemiz şart" ifadelerini kullandı.

TRABZONSPOR MALİ GENEL KURULUNDA GERGİNLİK
Mali tablolar ve Denetleme Kurulu raporu ile ilgili söz almak isteyenlerin konuşmaları sırasında söz alan Fehmi Bayraktar, "-924 Milyon TL borç nedir başkana sormak istiyorum. Sokakta bir kişiye sorarsak orta derecede matematik bilen bir kişi 'Bu şirket batık' der. Bunu hepimiz yaptık. Biz nereye gidiyoruz? Altyapıyı ihmal ediyoruz. Niye biz altyapıyı kuruttuk. Trabzonspor’u sokakta bulmadık. Futbolcu keşfetmek akıl işi değil. Futbol aklı işi. Bu futbolcuları kime göndereceğiz daha sonra. Bu imza paraları nereden geliyor. Bu benden sonra tufan demektir. Ben şunu öğrenmek istiyorum. Bu borçları kim ödeyecek?” dedi.

Bayraktar konuşması sırasında Başkan Ahmet Ağaoğlu’na “Ahmetciğim” deyince gerginlik yaşandı. Başkan Ahmet Ağaoğlu Trabzonspor Kulüp Başkanına “Ahmetciğim” diye hitap edemezsin diyerek tepki gösterdi.

"İMZA PARASI DÜNYA FUTBOLUNUN DA BİR GERÇEĞİ"
Mali Genel Kurul'da yeni transferler için ödenecek imza paraları da açıklandı. Buna göre Marek Hamsik'e 700, Gervinho'ya 650, Bruno Peres'e 500 ve Fode Koita'ya 333 bin Euro ödenecek. Konuyla ilgili olarak da Ağaoğlu, "İmza parası dünya futbolunun da bir gerçeği. Futbolcular bonservisleri elinde olduğu için kendi adına bonservis talep ediyorlar" dedi.

Sayfa Yükleniyor...