"İnşallah Ghezzal'de Gomez ve Talisca'daki gibi olmayacak"

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, şampiyonluğu değerlendirdi takımdaki gidecek ve kalacaklarla ilgili konuştu. Sergen Yalçın ile devam etmek istediklerini söyleyen Çebi, Ghezzal için de, "İnşallah Ghezzal'de Gomez ve Talisca'daki gibi olmayacak" dedi.

NTV Spor 19.05.2021 - 20:45

Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası şampiyonlukları için, "Çok zorluk içinde alınmış iki kupa" diyen Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, "Hem pandemi hem ekonomi, zorlu bir süreçti. Bu süreçte, kafamı yastığa koyduğumda 'Bırakmam Seni' kampanyası aklıma geldi. Biz aslında ateşi o gün yakmışız. Her şey çok güzel. Keyif alıyoruz. Bu iki tertemiz kupayı, camiamıza hediye ediyoruz" dedi. 

TRT'ye yaptığı açıklamalarda "Her zaman inananlardandım" diyen Çebi, "İnancımda değişiklik yoktu, tedirginliğim 'oyuncularımız tedirgin oldu mu' konusundaydı. Çocuklar da beni toplamaya çalıştılar. Karşılıklı oldu. Çok üzüldüğüm taraflar oldu. Söylediklerimizin cımbızlanarak başka yerlere çekilmesiyle karşılaştık. Çok net şeyler söyledik, konuşmalarımızın başında camiaları öven şeyler o kısma alınmadı. Bunlar beni çok üzdü. Kasıtlı bir kırıcı ifadem olmaz. Anlamadan yaptıysak da özür dileriz. Kalbi kırılanlardan özür diliyorum" açıklamalarını yaptı. 

Gelecek sezonki takım yapılanmasıyla ilgili temkinli konuşan Ahmet Nur Çebi, "Fiyatı yüksek bir takım düşünmüyorum ama en iyi takımı kurmayı düşünüyorum. Yüksek fiyat, iyi takım demek değil. Elimizde alternatiflerimiz var ve onlarla görüşmelere başlayacağız" ifadelerini kullandı. 

Sergen Yalçın açıklaması
Takımı şampiyonluğa taşıyan teknik direktör Sergen Yalçın için ise Çebi, "Hocamızı, değerli kardeşimizi, buraya gelmesi için çağıran bizim yönetimimiz. Bizde değişen bir şey yok. İlk gün ne söylediysek, bugün de dediklerimizde bir değişiklik yok. Umarım Sergen hocayla önümüzdeki yıllarda da birlikte oluruz" açıklamasını yaptı. 

Ghezzal kalacak mı?
Takımın şampiyonluğunda kilit rol oynayan isimlerden Rachid Ghezzal'in durumuyla ilgili de Çebi, "İnşallah Ghezzal'de, Gomez ve Talisca'daki gibi olmayacak. Mevcut oyuncularım ve hocalarımla yola devam etmek istiyorum. Dorukhan için şimdi EURO 2020 var, EURO 2020 sonrasında bakacağız. Döndüğünde ortak bir karar veririz" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...