Inter, Inzaghi'yi resmen açıkladı

İtalya'da ligi şampiyon tamamlayan ancak teknik direktör Antonio Conte ile yolları ayıran Inter, Simone Inzaghi ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

NTV Spor 03.06.2021 - 14:05 | Son Güncelleme: 03.06.2021 - 14:48

Serie A'da Juventus'un 9 yıllık şampiyonluk hegemonyasını bitiren ve 11 yıllık şampiyonluk hasretine son veren Inter'de Antonio Conte ile yollar ayrılırken; teknik direktörlüğe Simone Inzaghi getirildi. Milano temsilcisi, 45 yaşındaki teknik adamla 2 yıllık sözleşme imzaladı. 

45 yaşındaki genç teknik adam, Nisan 2016'da o dönemki teknik direktör Stefano Pioli'nin görevine son verilmesiyle Lazio genç takımından A takım teknik direktörlüğüne getirilmişti.

Inzaghi, Lazio'da geçirdiği 5,5 yılda 2018-2019 sezonunda İtalya Kupası, 2017 ve 2019'da İtalya Süper Kupası'nı kazandı.

- Inter taraftarları Conte ile yolların ayrılmasına tepki göstermişti

Inter'i bu sezon şampiyonluğa kavuşturan teknik direktör Antonio Conte ile yolların ayrılması, mavi-siyahlı takım taraftarlarının şampiyonluk sevincine gölge düşürmüş ve tepkilere yol açmıştı.

İtalyan basınında çıkan haberlerde de mali açıdan zor dönemden geçen Inter'in takımdaki yüksek maaş yükünü ve transfer bütçesinde kısıntıya gitmeyi planladığı ve bu konuda özellikle transfer bütçesinin genişlemesini isteyen Conte ile anlaşamadığı yazılmıştı.

Bu arada, Inter'in Conte ile yollarını ayırdığı geçen hafta içinde Simone Inzaghi de Lazio ile sözleşme yenileme görüşmelerinden çekilmiş ve Inzaghi'nin Inter'e gideceği basında yer almaya başlamıştı.

Lazio taraftarları da kendileriyle sözleşme yenilemeye yanaşmayan Inzaghi'ye tepki göstermişti.

Sayfa Yükleniyor...