Irkçı eylemlerde bulunan Marko Arnautovic'ten özür

Euro 2020'de Avusturya, Kuzey Makedonya'yı 3-1 yenerken; sonradan oyuna girip takımının son golünü atan Marko Arnautovic'in hareketi tepki çekti. Arnautovic hareketi için özür diledi.

NTV Spor 14.06.2021 - 16:53 | Son Güncelleme: 14.06.2021 - 17:06
Marko Arnautovic, attığı gol sonrası ırkçı kesimlerin simgelerinden "beyaz güç" işareti yaptı. 

EURO 2020'ye ilk kez katılan Kuzey Makedonya, Goran Pandev'in gol attığı maçta Avusturya'ya 3-1 mağlup oldu. Avusturya, Avrupa Şampiyonası finallerinde ilk galibiyetini aldı.

Maçın önüne geçen anlardan biri de Marko Arnautovic'in attığı gol sonrası yaptığı hareket ve söylediği söz oldu. Babası Sırp olan Arnautovic,  sonradan oyuna girip takımının üçüncü golünü attı. Arnautovic, gol sonrası ırkçıların simgelerinden "beyaz güç" işareti yaptı ve Makedon futbolculara bağırarak küfür etti. Sırp dudak okuma uzmanları Arnautovic'in "... Arnavut çocukları" dediğini açıkladılar.

Arnautovic'in takım arkadaşı David Alaba, Stoke City forması giyen 32 yaşındaki oyuncunun ağzını kapatmaya çalıştı. Karşılaşma sonrasında Avusturyalı oyuncuya sert tepkiler geldi. 

Karşılaşma sırasında da taraftarların tepki gösterdiği Arnautovic ise sosyal medya hesabından özür mesajı paylaştı. Oyunun tansiyonu nedeniyle bazı maksadını aşan kelimeler kullandığını kaydeden Arnautovic, "Özellikle Kuzey Makedonyalı ve Arnavut arkadaşlarımdan özür diliyorum. Şunu açıkça söylemek istiyorum ki, ben ırkçı değilim. Hemen her ülkeden arkadaşım var ve farklılıklardan yanayım. Beni tanıyanlar bunu bilir" ifadelerini kullandı. 

Sayfa Yükleniyor...