İsmail Ünal adaylıktan çekildi

Beşiktaş'ta başkan adaylarından İsmail Ünal, Pazar günü yapılacak seçimde Serdal Adalı'yı destekleyeceğini açıklayarak adaylıktan çekildi.

NTV Spor 17.10.2019 - 13:34 | Son Güncelleme: 17.10.2019 - 16:08

Beşiktaş başkanlığı için adaylığını açıklayan İsmail Ünal kararından vazgeçti. Ünal, Serdal Adalı lehine adaylıktan çekildi. Beşiktaş'ta başkanlık seçimi 3 isim arasında geçecek. Serdal Adalı dışında Ahmet Nur Çebi ve Hürser Tekinoktay, koltuğa oturmak için yarışacak. 

İsmail Ünal adaylıktan çekildiğini yayınladığı bir bildiriyle duyurdu. Ünal'ın açıklamasında şu ifadeler kullanıldı: 

"Başta profesyonel futbol olmak üzere Tür sporunun ve kulübümüzün ekonomik ve yönetsel açıdan zorlu bir dönemden geçtiği aşikardır. Çok açıktır ki; bu gerçekle yüzleşmek ve bir an önce üstesinde gitmek için var gümümüzle savaşmak zorunda olduğumuz bir dönem noktasındayız.

Yarış dar boğazdan geçerken değil, açık denize açılınca yapılmalıdır" diyerek yola çıktık. Niyetimiz kendi kişisel beklentilerimiz dışında Beşiktaş'ı sahipsiz bırakmamak; şartlar ne olursa olsun bu yükü omuzlamak ve değerlerimize sahip çıkmaktır. Bunun için defalarca güçlerimizi birleştirme arzumuzu dile getirdik.

Ancak geldiğimiz noktada beklentilerimizin gerçekleşmeyeceğini görüyorum. Çok adaylı kongreden çıkacak bir yönetimin Beşiktaş'ın kronikleşmiş sorunlarını çözebileceğini düşünmüyorum.

Beşiktaş'ın gerçek sahibi milyonlarca taraftara ve onların genel kuruldaki temsilileri olan konre üyelerine sesleniyorum. Birlik ve beraberliği talep edin. Güçlerimizi birleştirelim ve içinde bulunduğumuz krizi fırsata çevirelim.

Bu amaca destek vermek için adaylıktan çekiliyorum. Bugüne kadar olduğu gibi önümüzdeki süreçlerde de değerlerimizi korumak için; elimden geleni yapacağım."

Sayfa Yükleniyor...