İşte Ali Koç'un seçim vaatleri

Fenerbahçe'de yarın mazbata töreni yapılacak, Ali Koç ve yönetimi resmen görevi devralacak. Peki Ali Koç, hangi vaatlerle tarihi seçimi kazandı? İşte o başlıklar...

NTV Spor 04.06.2018 - 11:52
Son Güncelleme: 04.06.2018 - 14:16
İşte Ali Koç'un seçim vaatleri

'de 20 yıllık Aziz Yıldırım döneminden sonra yeni bir süreç başlıyor. Seçimi kazanan , kulübün yönetim anlayışını baştan aşağı değiştirmeyi planlıyor

Fenerbahçe'de yeni Başkan Ali Koç'un önceliği takımının başarısı.

"GURUR DUYULACAK TAKIM"
Koç hem kongrede hem de konge öncesinde defalarca, gurur duyulacak bir takım yaratacaklarını söyledi.

Ülker Stadı'ndaki maçların yeniden kapalı gişe oynanacağını iddia eden Koç, "Bizim tek projemiz Fenerbahçe'yi ayağa kaldırıp kaybettiğimiz zaman bile övünç duyacağımız bir sistem yaratmak" ifadelerini sık sık vurguladı.

AYKUT KOCAMAN
Teknik direktör Aykut Kocaman ile bir araya geleceklerini belirten Fenerbahçe'nin yeni başkanı, sahada hücum oynayan bir takım görmek istediklerini söyledi. Yeni başkan, Kocaman'la anlaşmama ihtimalleriyle ilgili "1 senedir bu konuda çalışıyoruz. Elimizde 4-5 kişilik bir liste var" ifadelerini kullandı.

MADDİ PROJE
Ali Koç maddi projeleriyle ilgili detay paylaşmasa da, kongrede Aziz Yıldırım'la girdiği diyalogda ipuçları vermişti. Yıldırım kulübe 150 milyon Lira katkı sağlayacağını söylerken, Koç "Siz ne veriyorsanız ben bir fazlasını vereceğim" demişti.

ALTYAPI
Koç'un bir diğer seçim vaadiyse altyapıydı. Seçimden önce televizyon programlarına katılan Ali Koç, "Fenerbahçe artık bir sporcu fabrikası olmalı, özkaynağından futbolcu yetiştirebilmeli" dedi.

BASKETBOL
Fenerbahçe'nin yeni başkanı sarı lacivertlilerin basketboldaki organizasyonunuysa sık sık övdü ve başantrenör Zeljko Obradovic'in istediği sürece görevde kalacağını vurguladı.

BARIŞ ORTAMI
Ali Koç'un bir diğer vaadiyse, Fenerbahçe'de zihniyet değişikliği. Koç hem diğer kulüplerle barış ortamının sağlanması için öncü olacaklarını, hem de Fenerbahçe'nin basın kuruluşlarıyla daha yakın iletişim halinde olacağını sık sık dile getirdi.

Sayfa Yükleniyor...