İtalya Futbol Federasyonu'ndan Kjaer'e ödül

Simon Kjaer, İtalya Futbol Federasyonu (FIGC) tarafından düzenlenen İtalyan futbolunun Onur Listesi'ne dahil edildi.

NTV Spor 12.04.2022 - 15:29
Son Güncelleme: 12.04.2022 - 16:01
İtalya Futbol Federasyonu'ndan Kjaer'e ödül

Federasyonu, Fiorentina'nın eski vefat eden oyuncusu Davide Astori'ye ithaf edilen Onur Ödülü'nün bu yılki sahibini belirledi.

, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda kalp krizi geçiren takım arkadaşı Christian Eriksen'in hayatını kurtarmaya çalıştığı müdahalesinin ardından İtalya Futbol Federasyonu tarafından ödüllendirildi.

▶SERIE A HABERLERİ

İtalya Futbol Federasyonu, Norveçli savunma oyuncusunu İtalyan Futbolunun Onur Listesi'ne dahil etti.

İtalya Futbol Federasyonu'nun resmi sitesine konuşan Kjaer, "O günün bazı şeyleri ve bazı anları sonsuza kadar benimle kalacak. O korkunç anlarda gerçek bir ekip gibi davrandık, her birimiz arkadaşımıza yardım etmek için elimizden geleni yaptık. Christian'a doğru koşarken, diğer arkadaşlarım gibi benim de onun kalp krizi geçirdiğinden haberim yoktu. Düşündüğüm tek şey, ona olabildiğince çabuk ulaşmak ve yardım etmekti. O gün şanslıydık çünkü doktorlar ve sağlık görevlileri çok yakınımızdaydı. Ancak itiraf etmeliyim ki, o günü kapattım ve bu konuda tekrar konuşmak için çok fazla istekli değilim. O gün Kopenhag'da olanlar, oyuncuların, doktorların, sağlık görevlilerinin ve personelin ortak çabasının sonucudur. O anda hepimiz Christian için oradaydık" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...