İtalya Milli Takımı'nda 19 yıl sonra bir ilk

İtalya Futbol Federasyonu, milli takımın forma sponsorluğu için Adidas'la sözleşme imzalandığını açıkladı. Bu anlaşmayla birlikte İtalya Milli Takımı'nın, 19 yıl sonra farklı bir forma sponsoru olacak.

NTV Spor 09.03.2022 - 19:40
İtalya Milli Takımı'nda 19 yıl sonra bir ilk

Federasyonu'ndan yapılan açıklamada imzalanan yeni sponsorluk anlaşmasına ilişkin bilgilendirme yapıldı.

Federasyon başkanı Gabriele Gravina, Adidas'ın 2023 yılından itibaren takımın forma sponsoru olacağı söylerken anlaşmanın süresine ilişkin bilgi vermedi.

Sponsorluğun sadece erkek futbol takımı için geçerli olmayacağı, İtalya Kadın Milli Futbol takımı, alt yaş grupları, İtalya Futsal Milli Takımı, İtalya Plaj Futbolu Takımı ve espor takımının da formalarının Adidas tarafından üretileceği kaydedildi.

▶ FUTBOL HABERLERİ

Gravina yaptığı açıklamada, "Bu anlaşmayı duyurmaktan son derece mutluyum. Markamızı yurt dışında da geliştirebilmek ve ekonomik olarak büyüyebilmek için bize yardımcı olacak." ifadelerini kullandı.

2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde C Grubu'nu İsviçre'nin ardından ikinci sırada tamamlayan İtalya, play-off turunda Kuzey Makedonya ile karşılaşacak. İtalya\ turu geçmesi halinde Portekiz-Türkiye eşleşmesinin galibiyle final maçına çıkacak.

Sayfa Yükleniyor...