"İyi ki Türkiye'ye gelmişim"

Demir Grup Sivasspor'un Brezilyalı yıldızı Robinho, ailesiyle Türkiye'de çok mutlu olduklarını söyledi. Türkiye'ye gelmeden önce Alex ve Roberto Carlos'tan bilgi aldığını söyleyen Robinho "İyi ki Türkiye'ye gelmişim" dedi.

NTV Spor

19.03.2018 - 21:27

Robinho, yaptığı açıklamada, ara transfer döneminde Demir Grup Sivasspor'a gelmeden önce Türkiye hakkında yeterli bilgiye sahip olduğunu anlattı.

Türkiye hakkındaki bilgileri bu ülkede oynayan Brezilyalı oyunculardan edindiğini aktaran Robinho, görüştüğü tüm arkadaşlarının olumlu görüşlerinin ardından Sivas'a geldiğini ifade etti.

BEŞİKTAŞ VE FENERBAHÇE'NİN TEKLİFLERİ
Robinho, geçmişte Türkiye'den aralarında Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın da bulunduğu birçok kulüpten transfer teklifi aldığını doğrulayarak, ''Farklı zamanlarda geldi bu teklifler çünkü o zamanlarda İtalya ve İspanya'da oynuyordum. Benim için Türkiye'ye gelmek çok zor bir durumdu. Özellikle ailem açısından zordu.'' dedi.

Özellikle Fenerbahçe'nin kendisine yönelik teklifte bulunduğunda en yakın arkadaşı olan Alex de Souza ile iletişimde olduğunu dile getiren Robinho, ''Fenerbahçe'den böyle bir ilgi oldu ama tam olarak hatırlamıyorum zamanını. O zamanlarda İspanya ve İtalya arasındaydım. Alex benim can kardeşim, dostum o yüzden onunla sürekli iletişimdeydim. Böyle bir şeyler oldu, konuşuluyordu, bana birkaç soru sordular.'' diye konuştu.

REFERANSLAR ALEX DE SOUZA VE ROBERTO CARLOS'TAN
Brezilyalı yıldız oyuncu, Sivas'ta mutlu olduğunu ve geleceğiyle ilgili farklı bir plan yapamadığını dile getirerek, şöyle devam etti:

''Şimdi gerçekten çok mutluyum Sivas'ta. Mental olarak Sivasspor'dayım. Artık gelecek ne gösterir bilemem ama şunu biliyorum ki hep futbolda kalacağım. Ailemi de Sivas'a getirdim. İlk geldiğimde biraz zorlandım ama şimdi ben ve ailem gerçekten çok mutluyuz Sivas'ta. Türkiye'ye gelmeden önce Alex ile epey konuşmuştum ayrıca Roberto Carlos ile de konuşmuştum. Türkiye hakkında olumlu bilgiler verip, iyi bir ülke olduğunu söylediler. Taraftarlar futbolu çok seviyor. Büyük bir taraftar kitlesi var. Burada oynamak çok güzel bir his. İyi ki Türkiye'ye gelmişim.''

Sayfa Yükleniyor...