Jesus: Her maçta 90 dakika baskı yapmalıyız

Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus ile İsmail Yüksek, UEFA Avrupa Ligi'ndeki AEK Larnaca maçı öncesinde basın toplantısında konuştu.

NTV Spor 05.10.2022 - 11:29
Son Güncelleme: 06.10.2022 - 00:13
Jesus: Her maçta 90 dakika baskı yapmalıyız
Sosyal Medya

Fenerbahçe Teknik Direktörü ile İsmail Yüksek, UEFA Avrupa Ligi'ndeki AEK Larnaca maçı öncesinde basın toplantısında konuştu.

Jorge Jesus açıklamasında; "İki takım içinde önemli bir maç olacak. Larnaca, Dinamo Kiev'i yenerek grupta çıkmak için iddialı olduğunu gösterdi. Evimizde olmanın da avantajıyla maçı kazanmak istiyoruz. Maçta zorluklar çıkacaktır karşımıza, biz bu zorlukları kolaya çevirmeye çalışacağız. Her maç farklı oyuncularla sahaya çıkabildiğimiz için rakipler bize karşı hazırlanmakta zorlanıyor olabilirler. Bu bizim için güzel bir şey." dedi. 

"Her maçta 90 dakika baskı yapmalıyız"

Deneyimli teknik direktör açıklamasının devamında; "Maç riskli görünebilir ama biz bunun bilincinde olarak hazırlanıyoruz. İnanıyoruz ki, maçı kazanırsak gruptan çıkmak için büyük bir adım atmış olacağız. Lig maçı, Avrupa maçı fark etmeksizin her maçta 90 dakika baskı yapan bir takım görmek isterim. Bu maçta da yine aynı olacak. Güçlü oyunumuzu sergilemek istiyoruz." sözlerini sarf etti. 

Portekizli Jesus; "Manchester City de olsa, Real Madrid de olsa deplasmanda gol atmakta zorlanabiliyor takımlar. Biz ligin en çok gol atan takımıyız ve böyle devam etmek istiyoruz." dedi. 

İsmail Yüksek: Ülke puanına etki etmek istiyoruz

İsmail Yüksek açıklamasında; "Dinamo Kiev ve Rennes maçlarında iyi bir performans sergiledik, AEK maçında da iyi bir performans sergileyip 3 puan alıp, ülke puanına etki etmek istiyoruz. Avrupa veya Lig maçı fark etmiyor. Takım olarak iyi bir uyum yakaladık. Bunun da sahaya yansıdığını düşünüyorum. Hocamız ve ekibimiz çok tecrübeli, bana gerçekten çok katkıları oldu. Ben de Jesus'un bana verdiği görevleri en iyi yaparak, kendimi geliştirmek istiyorum." dedi. 

Genç oyuncu sözlerinin devamında; "Ben hiçbir zaman pes etmeyen bir futbolcuyum. Sezon sonu da umarım finali iyi yaparız." açıklamasında bulundu. 

Sayfa Yükleniyor...