Jorge Jesus'tan geleceğiyle ilgili açıklama

Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus takımdaki geleceğine ilişkin, "Geleceğimle ilgili kararımı başkana söyledim. Kendisi de biliyor." dedi.

Haber Merkezi - AA 10.06.2023 - 18:27
Son Güncelleme: 11.06.2023 - 00:35
Jorge Jesus'tan geleceğiyle ilgili açıklama

, Türkiye Kupası finalinde yarın Medipol Başakşehir'le karşı karşıya gelecek.

Mücadele öncesinde düzenlenen basın toplantısında Fenerbahçe Teknik Direktörü açıklamalarda bulundu.

Başakşehir'i mağlup ederek Türkiye Kupası'nı kazanmak istediklerini belirten Jesus, "Umarım çok güzel bir maç olur, çok güzel bir atmosfer olur. Rakibimiz de kupayı kazanmak istiyor. Tıpkı bizim gibi ki normal. Çünkü bu bir final maçı. Umarım takımım kupayı kazanabilmek için iyi bir performans sergiler. Fenerbahçe 8 senedir hiçbir kupa alamıyor, bu yüzden hepimiz elimizden geleni yapıp maçı kazanmak istiyoruz."dedi.

"Geleceğimle ilgili kararımı başkana söyledim"

Taraftarın desteğinin önemli olduğunu belirten Jorge Jesus takımda geleceğiyle ilgili de açıklamalarda bulundu. Jesus açıklamasında, "Taraftarlar her takım için çok önemlidir. Taraftarlarımız bizim için yarın çok önemli olacak. Bizim yapmamız gereken şey terimizin son damlasına kadar savaşmak olacak. Geleceğimle ilgili kararı ben başkanımıza söyledim, kendisi biliyor ama bunu burada konuşmanın doğru olduğunu düşünmüyorum. Çünkü şu anda bir final öncesindeyiz. Buradaki önemli konu ben değilim, buradaki önemli konu final. Dolayısıyla maçı konuşmamız gerektiğini düşünüyorum. Çünkü finaller her zaman çok güzeldir. En azından benim ülkemde, Portekiz'de maçlardan önce de hep bir kutlama havasında, bir şenlik havasında geçer. Dolayısıyla odağımızın bu olması gerektiğini düşünüyoruz." ifadelerini kullandı.

Ligin geride kaldığını ifade eden Jesus, "Ama yarın eğer kupayı kazanırsak kafamdaki fikir değişmeyecek. Türkiye Kupası'nı kazandıktan sonra bu sezonu kesin başarılı olarak değerlendirmem. Çünkü benim için başarılı sezon demek, 2 kupayı birden almak demek. Dolayısıyla sadece kupayı almak, kendimi başarılı görmeme yetmez." şeklinde konuştu.

Jorge Jesus ayrıca şunları söyledi, "Uzun süredir kupa kazanamamak bir baskı yaratıyordur ama bizim sorumluluğumuz bu baskının üstesinden gelebilmek. Bunlara hazır olmamız gerekeiyor. Yarın bizim için önemli bir maç. Kupayı kazanmak istiyoruz. Yarın kupayı kazanma şansımızı gerçeğe çevirmek istiyoruz."

Sayfa Yükleniyor...