Jorge Jesus'un şartları belli oldu! "Kalmak için..."

Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus'un sezon sonunda bitecek olan sözleşmesini uzatmak için iki şartı bulunuyor. Jorge Jesus şampiyonluğun kazanılması ve uygun bir transfer bütçesinin oluşturulması halinde Fenerbahçe'de kalmaya sıcak bakıyor.

Sabah 22.03.2023 - 09:28
Son Güncelleme: 22.03.2023 - 09:43
Jorge Jesus'un şartları belli oldu! "Kalmak için..."

Spor Toto 'de Galatasaray ile şampiyonluk yarışında olan 'nin ana gündem maddelerinden biri de 'un sezon sonunda bitecek olan sözleşmesi.

JORGE JESUS SÖZLEŞME UZATMAYA YAKIN

Portekizli hoca kontratıyla ilgili sorulara "Mayısta bittiğini herkes biliyor" diyerek net bir yanıt vermiyor. Son günlerdeki gelişmeler deneyimli çalıştırıcının Sözleşme uzatmaya daha yakın olduğunu işaret ediyor. Devam kararı için iki durumu bekliyor.

KALIP KALMAYACAĞI İKİ ŞARTA BAĞLI

Jorge Jesus, gittiği takımlarda genelde 1'er yıllık kontrat yapıyor. Kalıp kalmayacağına sezon sonunda karar veriyor. Sabah'ın haberine göre; Portekizli çalıştırıcı, Fenerbahçe'de de iki durumun oluşmasını bekliyor.

1- ŞAMPİYONLUK VE ŞAMPİYONLAR LİGİ

Özellikle şampiyonluğun gelmesi Jesus'un Kanarya'da devam etmesi için büyük bir etken olacak. Yeniden Şampiyonlar Ligi platformunda yer alma ihtimali usta çalıştırıcıyı cezbediyor.

2- TRANSFER BÜTÇESİ

Jorge Jesus'un bir şartı da sezon sonunda gelecek yılın transferleri için gerekli bütçenin kendisine verilmesi. Kanarya'da Jorge Jesus kulüple 1 yıllık kontrat yaptığı için ev tutmadı. Sezon bitiminde kalma kararı verirse artık kendisine bir ev bulunacak.

YARDIMCILARI ÇOK SEVİYOR

Jorge Jesus, Fenerbahçe'ye güçlü bir yardımcı kadrosuyla gelmişti. Deneyimli hocayı asiste eden ekip, sarı-lacivertli kulüpte çalışmaktan ve İstanbul'da yaşamaktan dolayı çok mutlu. Eşleri de Türkiye'yi sevdiği için burada kalmak istiyorlar.

Sayfa Yükleniyor...