'Kara Panter' sahneden çekildi...

Yeşil sahaların 'Kara Panter'i de yaşam sahnesinden çekildi... Futbol dünyası yıldız futbolcunun yasını tutuyor. Portekiz futbolunun efsane isimlerinden Eusebio da Silva Ferreira bu sabaha karşı hayatını kaybetti.

NTV Spor 05.01.2014 - 11:42
'Kara Panter' sahneden çekildi...

Futbol dünyası Eusebio'nun yasını tutuyor...

Portekiz futbolunun efsane isimlerinden Eusebio da Silva Ferreira bu sabaha karşı hayatını kaybetti.

71 yaşındaki Eusebio'nun kalp yetmezliği nedeniyle öldüğü bildirildi. Portekiz'li yıldızın biyografisini yazan John Malheir, efsane ismin vefatının ardından bir açıklama yayınladı.

John Malheir "Eusebio'nun son zamanlarda bazı kalp problemleri vardı. Eusebio bu ülke için ölümsüz bir isimdir ve hep böyle kalacaktır" ifadelerini kullandı.

Efsane oyuncu, 2 yıl önce zatürre ve şiddetli boyun ağrıları nedeniyle bir ay arayla iki kez hastaneye kaldırılmış ve yoğun bakımda tedavi görmüştü.

Mozambik asıllı Eusebio, 19 yaşında giymeye başladığı Benfica formasını 15 yıl terletti. ''Kara Panter'' lakaplı Eusebio, Portekiz Milli Takımı'nın 1966'daki Dünya Kupası'nda 3'üncü olmasına da büyük katkı sağlamıştı. Yıldız oyuncu attığı 9 gol ile başarının en önemli mimarlarından birisi oldu.
 
İki kez Avrupa Gol Kralı olan ve 1965 yılında Altın Top Ödülü'nü kazanan Eusebio, Portekiz Milli Takımı formasıyla 64 maçta 41 gol attı.

Sayfa Yükleniyor...