Karim Benzema 5 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya

2015'te Mathieu Valbuena'ya şantaj yaptığı iddiasıyla hakkında dava açılan Karim Benzema 5 yıl hapis cezası alabilir.

NTV Spor 19.10.2021 - 18:32

Karim Benzema'nın 2015'te milli takımdan arkadaşı Mathieu Valbuena'ya kasetle şantaj yaptığı iddia edilmiş ve Fransız golcü bu olayın ardından milli takımdan da atılmıştı.

Versailles Savcılığı'nın konuyla ilgili mahkemeye sevk ettiği beş kişinin yargı süreci başlıyor.

Karim Benzema için 5 yıllık hapis ve 75 bin euro para cezası istemi bulunurken Fransız golcünün dava sonrası başı derde girebilir.

Öte yandan Fenerbahçe'nin eski yıldızı Mathieu Valbuena'nın mahkemede bizzat yer alacağı ve bu nedenle Olimpiakos'tan izin aldığı İspanyol basınında yer buldu.

Karim Benzema ile Mathieu Valbuena arasında ne yaşandı?

Aralarında Benzema'nın da bulunduğu bir grup Valbuena'nın özel hayatına ilişkin gizli bir videosunu oyuncuya göndererek şantajda bulundu. İddiaya göre Valbuena'dan 150 bin euro istendi.

2015'in Kasım ayında Benzema hakkında dava açılırken soruşturmanın 'mal varlığını gasp etme girişimi' kapsamında yürütüldüğü belirtilmişti.

Karim Benzema'nın 6 yıl sonra dönüşü

Karim Benzema bu olayların ardından milli takım kadrosundan çıkarılmıştı. Fransız golcü 2015'te veda ettiği formaya 2021'de yeniden kavuştu.

6 yıl Fransa formasından uzak olan Benzema, EURO 2020 kadrosunda yer buldu ve milli takıma geri döndü.

Valbuena, Benzema için ne dedi?

Benzema'nın milli takıma dönüşü sonrası Valbuena sessizliğini bozmuş ve kimseden beklentisi olmadığını vurgulamıştı.

"Bence Didier Deschamps her durumda kazanan olacak. Başarılı olursa zor bir süreçte bunu başardığı söylenecek. Olmazsa suçlanmayacak. Benzema'nın Milli Takım'a alınmasında bir problem görmüyorum. Fransa'ya yarar sağlayacaksa benim söyleyecek sözüm olamaz."

"Deschamps, Benzema ile ilgili kararını bildirmek için beni aradı mı? Hayır. Hayatımı yaşıyorum ve sahada zevk alıyorum. Didier'den veya herhangi birinden bir şey beklemiyorum."

Sayfa Yükleniyor...